Partnerzy serwisu:

Szczecin powierzył PKS przewozy do czasu rozstrzygnięcia przetargu

Jakub Dybalski 29.01.2019

Szczecin powierzył PKS przewozy do czasu rozstrzygnięcia przetargu
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 3.0
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie powierzył PKS Szczecin przewozy na kilkunastu liniach, które są przedmiotem trwającego od jesieni zeszłego roku postępowania. Powtórzony przetarg czeka na rozstrzygnięcie.
Chodzi o obsługę kilkunastu linii (dziennych, nocnych i na telefon), którymi do tej pory opiekował się w PKS Szczecin. To ta część przewozów, którą w Szczecinie powierza się prywatnemu przewoźnikowi. Przetarg ogłoszony w zeszłym roku przeciągnął się, bo wystartowała w nim Arriva Bus, która nie ma tam bazy, wymagała więc czasu na jej przygotowanie. Ostatecznie jedynym startującym był PKS Szczecin (szczecińscy urzędnicy zgodzili się na ustalenie terminu uruchomienia usług na osiem tygodni od dnia zawarcia umowy), ale zażądał za dużo. Niedawno rozpisano nowy przetarg.

Problem z nim polega na tym, że ma obowiązywać tylko rok. Już dziś wiadomo, że w najlepszym wypadku przewoźnik zostanie wybrany na ok. 10 miesięcy. A jeśli postępowanie jeszcze się przedłuży, wybór przewoźnika do końca roku zacznie dużo bardziej tracić na zasadności.

Na razie ZDiTM powierzył przewozy PKS-owi Szczecin. Wartość umowy to 2 577 323 zł netto, co odpowiada mniej więcej dwóm miesiącom usług. Umowę zawarto na podstawie porozumienia sprzed roku, które pozwala na zawarcie umowy dodatkowej, jeśli nie przekracza to połowy wartości dotychczasowej usługi.

Urzędnicy w Szczecinie planują w lutym zakończyć przetarg. 4 lutego planowane jest otwarcie ofert. W porównaniu z pierwszym postępowaniem obniżono ilość wozokilometrów. Wciąż termin uruchomienia usługi to 8 tygodni od podpisania umowy, ale wysoko punktowane jest wyruszenie na trasy już po tygodniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony