Partnerzy serwisu:

Szczecin: Pomyślny przejazd tramwaju na Wyszyńskiego

Redakcja 26.11.2020

Szczecin: Pomyślny przejazd tramwaju na Wyszyńskiego
fot. Tramwaje Szczecińskie
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac w węźle Wyszyńskiego. W czwartek pomyślnie zakończył się przejazdy techniczny na wyłączonej do tej pory z użytku relacji tramwajowej. W połowie grudnia możliwe będzie zatem przywrócenie docelowych rozwiązań. Zanim to jednak nastąpi potrzebne jest między innymi zakończenie prac w strefach przyszynowych, co będzie powodowało dodatkowe utrudnienia dla kierowców.
30 listopada, na czas około 2 tygodni, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu zawężająca do jednego pasa ul. Wyszyńskiego w kierunku Bramy Portowej oraz czasowe wyłączenie z ruchu Ucha Sternickiego. Po zakończeniu prac w strefie przyszynowej, przystanków oraz dojść do nich, możliwe będzie uruchomienie tramwajów we wszystkich relacjach oraz zniesienie utrudnień dla kierowców. W ramach umowy pozostało wykonanie prac przy zieleni, uporządkowanie torowiska, wykonanie utwardzenia przy peronach oraz wykończenie stref przy torowisku.

Zakres przebudowy węzła "Wyszyńskiego" objął kompleksową przebudowę infrastruktury tramwajowej wraz z oświetleniem, instalacjami podziemnymi, jezdniami, chodnikami. Wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego tory przebiegać będą po istniejącym śladzie. W ciągu ul. Wyszyńskiego zaprojektowany został dwukierunkowy pas autobusowo-tramwajowy, pojawiła się dodatkowa dwukierunkowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego – Stocznia Szczecińska. Położono w sumie 1150 m toru pojedynczego. Pojawiło się sterowanie i ogrzewanie zwrotnic oraz system smarownic

Roboty na węźle „Wyszyńskiego” i „Szarych Szeregów” wykonuje firma ZUE SA za kwotę 44,9 mln zł. Umowne zakończenie całego zadania to koniec stycznia przyszłego roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony