Partnerzy serwisu:

Szczecin otwiera węzeł przesiadkowy w Podjuchach

Jakub Rösler 30.07.2021

Szczecin otwiera węzeł przesiadkowy w Podjuchach
fot. ZDiTM Szczecin
1 sierpnia miejskie autobusy dojadą do nowo powstałego węzła przesiadkowego, Szczecin Podjuchy. W związku z inwestycją swoją trasę zmienią linie autobusowe 66, 85, a także 904. Całość jest elementem budowy Szybkiej Kolei Miejskiej w Szczecinie, a stacja ma w przyszłości odegrać rolę hubu przesiadkowego z autobusu do pociągu i na odwrót.
W związku z uruchomieniem pętli przesiadkowej, zostaną wydłużone relacje autobusów linii 66, 85, a także 904. Każda z nich będzie kursować do nowo powstałego przystanku Podjuchy Dworzec. Rozkład linii 66 i 85 nie ulegnie zmianie, a autobusy będą kursowały z obecną częstotliwością. Natomiast zupełnie nowy rozkład otrzymała linia 904, która będzie jeździła wg. trzech tras, o których więcej można przeczytać tutaj.

W ramach inwestycji wykonano pętlę autobusową, parkingi Park&Ride i Bike&Ride, wiaty przystankowe wraz z elementami małej architektury, system informacji pasażerskiej, a także zaplecze socjalno-kasowe. Przebudowano drogi i wprowadzono nową organizację ruchu.
Wszystko to będzie oczekiwać na pierwsze pociągi w ramach SKM, o której problemach pisaliśmy tutaj.
Aktualnie w Podjuchach zatrzymują się pociągi regionalne jadące do Gryfina lub Kostrzyna nad Odrą.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony