Partnerzy serwisu:

Szczecin. Nowa ścieżka rowerowa na ulicy Zawadzkiego

inf. pras 15.11.2021

Szczecin. Nowa ścieżka rowerowa na ulicy Zawadzkiego
fot. ZDTiM Szczecin
Trwają prace przygotowawcze i korytowanie nowej ścieżki rowerowej, która powstanie na ulicy Zawadzkiego. To kolejna, po remoncie nawierzchni oraz dojść do przystanków autobusowych, zmiana w tej okolicy. Cykliści będą mogli z nowej drogi skorzystać na początku przyszłego roku.
Ścieżka będzie miała blisko 700 metrów. Jej początek zlokalizowano w miejscu połączenia ze ścieżką rowerową realizowaną w ramach przebudowy ulicy Szafera, a koniec przy istniejącym przejściu dla pieszych przez ul. Zawadzkiego, przy skrzyżowaniu z ul. Klonowica.

Na początkowym i końcowym odcinku, w sąsiedztwie istniejących zatok autobusowych, zaprojektowano parkingi rowerowe wraz ze stojakami rowerowymi (po 5 sztuk).

Budowa ścieżki jest realizowana przez firmę Strabag w ramach bieżącego utrzymania. Wykonawca potrzebuje około 3 miesięcy na realizację prac, oczywiście będą one prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Na ten moment prowadzone są prace przygotowawcze, a wykonawca umożliwił prowadzenie robót elektrycznych przez inny podmiot.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony