Partnerzy serwisu:

Szczecin: Można zawiesić bilety okresowe

Redakcja 30.03.2020

Szczecin: Można zawiesić bilety okresowe
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
ZDiTM w Szczecinie, wzorem innych miast, wprowadza możliwość przesunięcia terminu ważności biletów okresowych. Wystarczy wypełnienie odpowiedniego wniosku i wysłanie go mailem do ZDiTM.
Rozwiązanie dotyczy pasażerów, którzy z uwagi na epidemię koronawirusa nie korzystają z komunikacji miejskiej, a posiadają ważne bilety okresowe. Co należy zrobić? Wystarczy pobrać odpowiedni formularz ze strony www.zditm.szczecin.pl i odesłać go na adres: bilet@zditm.szczecin.pl.. Procedura jest maksymalnie uproszczona.

Wypełnione formularze można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Możliwość dotyczy biletów okresowych 3-, 4- i 5-miesięcznych. Decyduje termin zakupu biletu, nie później niż 11 marca 2020 r. Zawieszony termin ważności biletu musi być dłuższy niż połowa okresu ważności biletu. Termin zawieszenia biletu liczony będzie od dnia wpłynięcia formularza lub od dnia wskazanego w dokumencie, ale nie wcześniej niż data jego wpłynięcia. W przypadku uczniów i studentów zawieszenie biletu będzie liczone od 12 marca 2020 r. Bilet można zawiesić tylko raz. Zawieszony bilet będzie można wykorzystać w późniejszym terminie, ale nie później niż do końca 2020 r.

Przedłużenia okresu ważności zawieszonego biletu będzie można dokonać przy zakupie nowego biletu okresowego. W przypadku zakupu biletów elektronicznych (smartfon, SKA) należy o tym fakcie poinformować ZDiTM na wskazany powyżej adres mailowy. W przypadku klientów korzystających z biletów okresowych papierowych należy zgłosić się osobiście do Biura Obsługi Klienta – Kasa Główna, ul. Klonowica 5 Szczecin.

ZDiTM nie wyklucza wydłużenia terminu zawieszenie biletu okresowego. Decyzje będą podejmowane na bieżąco, adekwatnie do sytuacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport