Partnerzy serwisu:

Szczecin: Koniec prac przy węźle Podjuchy

Redakcja 29.05.2021

Szczecin: Koniec prac przy węźle Podjuchy
fot. ZDiTM Szczecin
Zakończyły się prace związane z budową węzła przesiadkowego przy stacji Podjuchy. Teraz rozpoczyna się procedura odbiorowa, co oznacza, że w najbliższym czasie będzie można w pełni korzystać z przygotowanej infrastruktury.
Realizacja zadania pozwoli na wygodniejsze i sprawniejsze przemieszczanie się nie tylko po samym mieście, ale docelowo także poprawi się skomunikowanie z innymi miejscowościami. Zakres prac objął budowę pętli autobusowej wraz z zagospodarowaniem terenu, parkingów Park&Ride dla samochodów osobowych, parkingu Bike&Ride, budowę wiat przystankowych, wykonanie elementów systemu informacji pasażerskiej, budowę zaplecza socjalno-kasowego, a także przebudowę infrastruktury,

Budowa węzła przesiadkowego jest elementem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego związanego z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która stanowić będzie oś transportu publicznego w obszarze funkcjonalnym miasta Szczecin. Węzły przesiadkowe realizowane w ramach projektu mają poprawić skomunikowanie pomiędzy poszczególnymi środkami transportu oraz przyczynić się do wzrostu zainteresowania transportem publicznym.

Koszt przedsięwzięcia, którego wykonawcą jest firma Musing Bud, to 11,6 mln zł.


fot. ZDiTM Szczecin
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony