Partnerzy serwisu:

Szczecin: Jeszcze bezpieczniej na Mickiewicza

Redakcja 19.11.2020

Szczecin: Jeszcze bezpieczniej na Mickiewicza
fot. Google Street View
Dwie firmy zgłosiły się do postępowania na poprawę bezpieczeństwa pieszych w ciągu ul. Mickiewicza, gdzie w ostatnich latach dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Roboty mają być prowadzone w rejonie skrzyżowania ulic Brzozowskiego i Łukasińskiego. Trwa analiza ofert, jednak dobra informacja jest taka, że zaproponowane przez wykonawców kwoty mieszczą się w zakładanym na ten cel budżecie.
Planowane wprowadzenie zmian w organizacji ruchu ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez zastosowanie oznakowania niekonwencjonalnego oraz dodatkowego doświetlenia wybranych miejsc. Wprowadzone zostaną również słupki uniemożliwiające parkowanie bezpośrednio przed przejściami dla pieszych. Zastosowanie masy chemoutwardzalnej o podwyższonej szorstkości spowoduje skrócenie drogi hamowania. Dodatkowo, wyniesienie fragmentów jezdni fizyczne wymusi redukcję prędkości pojazdów w rejonie istniejących przejść dla pieszych. Rozwiązania, które mają zostać wprowadzone na jezdni umożliwiają płynny przejazd przy prędkości 40km/h.

Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:
  • wprowadzenie czasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem,
  • budowę projektowanych ramp, wyniesień przejść,
  • wykonanie nawierzchni chodników w tym płytek ostrzegawczych,
  • budowę odwodnienia liniowego,
  • wprowadzenie urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz stałej organizacji ruchu.

Wykonawca będzie miał do 60 dni kalendarzowych, liczonych od dnia przekazania terenu budowy, na wykonanie zadania. Oferty wpłynęły od Elbud Szczecin – za kwotę 346 245 zł oraz Ben-Bruk Benedykt Chłap – za kwotę 295 200 zł. Trwa analiza ofert.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony