Partnerzy serwisu:

Szafuza. Flotę elektrobusów zasili rzeka

Jakub Dybalski 16.05.2019

Szafuza. Flotę elektrobusów zasili rzeka
fot. Irizar
Irizar podpisał kontrakt na dostawę 15 autobusów elektrycznych do szwajcarskiej Szafuzy. Projekt jest całkowicie zeroemisyjny, bo energia do zasilania pojazdów będzie pochodzić z elektrowni wodnej na Renie.
– To niezwykły, przełomowy projekt zarówno w Szwajcarii, jak i w całej Europie – powiedział Hector Olabegogeaskoetxea, odpowiedzialny w Irizarze za gałąź e-mobility.

Szwajcarskie miasto zyska 7 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów i 8 pojazdów 18-metrowych. Autobusy będą miały design przypominający tramwaj, z opływowym przodem i dużymi oknami.

Częścią zamówienia jest rozbudowana infrastruktura do ładowania, na którą składa się 16 ładowarek zajezdniowych i 12 szybkich ładowarek o mocy 600 kW, które będą rozmieszczone w mieście. Szwajcarzy podkreślają, że energia elektryczna do ładowania autobusów będzie pochodziła z elektrowni napędzanej przez przepływający w pobliżu Ren.

Zamówienie, w którym zwycięzcą okazał się hiszpański producent, jest dopiero wstępem, do całkowitej przemiany transportu publicznego w Szafuzie w zeroemisyjny. Na lata 2022–27 planowane są dostawy w ramach kolejnych przetargów. W sumie chodzi o 47 autobusów, 51 ładowarek zajezdniowych i 20 ładowarek szybkich.

Szafuza to stosunkowo niewielkie, 30-tysięczne miasto, będące stolicą najbardziej na północ wysuniętego kantonu Szwajcarii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony