Partnerzy serwisu:

Świnoujście z wykonawcą węzła kolejowo-promowo-autobusowego

Redakcja 07.01.2021

Świnoujście z wykonawcą węzła kolejowo-promowo-autobusowego
mat. UM Świnoujście
Firma Elbud Szczecin wygrała przetarg na realizację infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo-promowo-autobusowego w Świnoujściu w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja ma zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.
– W kontekście budowy tunelu oraz organizacji ruchu turystycznego i komunikacji wewnątrz miasta to jedna z kluczowych inwestycji. Węzeł powstanie w rejonie dworca kolejowego, autobusowego i przystani promowej na Warszowie – mówi Barbara Michalska.

Całość podzielono na dwa zadania. Pierwsze to parking naziemny na 108 miejsc z drogą dojazdową przy ul. Barlickiego obejmujący swoim zakresem nowo projektowaną ulicę Okólną.Drugie zadanie dotyczy dworca autobusowego z przebudową ul. Dworcowej wraz z przyległymi chodnikami, miejscami postojowymi oraz obszar samego dworca autobusowego. Pojawią się miejsca kiss & ride.

Oba zadania budowlane wraz ze sporządzeniem projektu i uzyskaniem niezbędnych pozwoleń szczeciński Elbud ma zrealizować za kwotę 13 mln 773 tys. złotych, z czego niemal 10,5 mln to uzyskane przez miasto dofinansowanie ze środków unijnych. Termin wykonania inwestycji to 14 miesięcy od podpisania umowy.

– W tym momencie inwestycja nie obejmuje wykonania samego terenu wjazdowego na prom – mówi Barbara Michalska. – To będziemy robić po wybudowaniu tunelu. Dopiero wówczas bowiem będzie można ograniczyć ilość pasów wjazdowych na prom. W tej chwili z uwagi na duży ruch samochodowy jest to niemożliwe – dodaje.

 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony