Partnerzy serwisu:

Świlski: Bez Grupy PKP SA wspólny bilet w Trójmieście nie wyjdzie

Witold Urbanowicz 03.12.2017

Świlski: Bez Grupy PKP SA wspólny bilet w Trójmieście nie wyjdzie
fot. Martyn Janduła
Bolączką trójmiejskiej komunikacji jest brak prawdziwego wspólnego biletu, obejmującego wszystkie miasta i wszystkich przewoźników. – Przedstawiliśmy projekt dochodzenia do tego celu. Musi być zgoda i chęć wejścia do tego procesu Grupy PKP. Bez przewoźnika kolejowego nie ma opcji, żeby ten bilet odniósł sukces – mówi Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego.
Witold Urbanowicz, Transport Publiczny: Jedną z głównych przeszkód, jeżeli chodzi o funkcjonowanie komunikacji w aglomeracji trójmiejskiej, jest brak prawdziwego wspólnego biletu. Na jakim etap jest kwestia przygotowywania wspólnego biletu?

Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego:
Przedstawiliśmy projekt dochodzenia do tego celu. Pierwszym krokiem jest ustalenie wspólnego mianownika podziału kosztów pomiędzy różnymi operatorami, którzy dzisiaj emitują bilet. Chcemy stworzyć jedną podróż, która umożliwi poruszanie się z jednym biletem. Bez włączenia się Grupy PKP ten projekt będzie ułomny. Zachęcamy Grupę PKP, by włączyła się do projektu. Widzimy nieco inne myślenie Ministerstwa Infrastruktury. Mam nadzieję, że ten nasz projekt – zdecydowanie szerszy, niż to, co w tej chwili proponuje PKP SA – zostanie zaakceptowany.

Czy to będzie taki bilet, że z biletem miejskim na tramwaj będzie można jechać też SKM, jak np. w Warszawie?

Intencja jest taka, że jednym biletem pasażer będzie się posługiwał we wszystkich środkach transportu.

Jaka jest realna perspektywa wdrożenia takiego wspólnego biletu?

Musi być zgoda i chęć wejścia do tego procesu Grupy PKP. Bez przewoźnika kolejowego nie ma opcji, żeby ten bilet odniósł sukces. Przy zgodzie PKP SA prace zamkną się w trzech latach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Integracja biletowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony