Partnerzy serwisu:

Świętokrzyskie. Bezpłatny autokar z Kielc na Święty Krzyż

Magdalena Romanowska 17.08.2020

Świętokrzyskie. Bezpłatny autokar z Kielc na Święty Krzyż
fot. UMWŚ
Od soboty 15 sierpnia do 27 września br. z inicjatywy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Wojewódzwta Świętokrzyskiego między Kielcami a Świętym Krzyżem uruchomiono bezpłatną linię autokarową. Będzie to kurs weekendowy, mający umożliwić turystom łatwiejsze poruszanie się po regionie.
Jak poinformował, cytowany w komunikacie, marszałek województwa Andrzej Bętkowski, jest to pierwsze bezpośrednie połączenie między najpopularniejszymi miejscami turystycznymi regionu świętokrzyskiego a stolicą województwa. Linia miała być uruchomiona jeszcze wiosną, ale inaugurację powstrzymała pandemia.

Autobus będzie jeździł w każdy weekend (sobota i niedziela) 3 razy dziennie aż do końca września 2020 r. Autobus będzie zatrzymywał się na ośmiu przystankach na trasie Kielce – Święty Krzyż: Dworzec PKP, Cedzyna – parking przy hotelu Echo w drodze „do”/ parking przy zalewie w drodze powrotnej, Mąchocice – parking za hotelem Ameliówka, Ciekoty – pętla autobusowa przy Szklanym Domu, Święta Katarzyna – parking przy Jodełce, Bieliny – przystanek przy skrzyżowaniu ul. Kieleckiej / Krótkiej – Pensjonat pod Kogutami, Huta Szklana – parking (lub okolice), Święty Krzyż (pętla). Te same przystanki zaplanowano w drodze powrotnej.

Warto przypomnieć, że w przeszłości same Kielce decydowały się na wprowadzenie darmowej komunikacji. W 2013 w Kielcach uruchomiono dwie bezpłatne linie w ramach komunikacji miejskiej. Miały one na celu nie tylko zachęcenie kierowców do przesiadek, ale też ożywienie centrum miasta.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony