Partnerzy serwisu:

Świętochłowice: Trwają uzgodnienia techniczne do budowy centrum przesiadkowego Mijanka

Redakcja 18.03.2021

Świętochłowice: Trwają uzgodnienia techniczne do budowy centrum przesiadkowego Mijanka
mat. UM Świętochłowice
Projekt centrum przesiadkowego „Mijanka” w Świętochłowicach wraz z przebudową skrzyżowania ulic Katowickiej i Wojska Polskiego jest przedmiotem wielu uzgodnień. Budowa przystanku kolejowego przy Mijance także staje się realna.
Na początku marca odbyła się wideokonferencja władz Świętochłowic, pracowników Biura Dróg i Mostów, projektantów tunelu z przedstawicielami PKP PLK i GZM. Spotkanie dotyczyło uzgodnienia warunków technicznych budowy obiektu inżynierskiego – tunelu drogowego – z uwzględnieniem projektu przebudowy linii 137 oraz budowy linii metropolitarnej opracowywanej w ramach programu Kolej+.

Podczas rozmów ustalono, że nowy tunel zostanie zaprojektowany tak, aby wyjść naprzeciw założeniom planowanego układu torowego kolei metropolitarnej oraz nowego przystanku kolejowego „Mijanka”. Dodatkowo w tunelu mają znaleźć się wejścia na perony przyszłego przystanku kolejowego.

– Warto rozmawiać i tworzyć projekt, który będzie nie tylko dobry teraz, ale także w przyszłości, by nie blokować rozwoju Świętochłowic. Cieszę się, że wspólnymi siłami dążymy do przebudowy tego ważnego skrzyżowania, a także budowy nowego przystanku kolejowego, który w połączeniu z Centrum Przesiadkowym „Mijanka” stanie się centralnym węzłem komunikacji publicznej w Świętochłowicach. Dziękuję za zaangażowanie panu posłowi Jerzemu Polaczkowi, który pilotował sprawę od samego początku i pomógł w wielu aspektach – mówi Adam Trzebinczyk, zastępca prezydenta miasta Świętochłowice.

Obecnie trwają prace projektowe w ramach przedmiotowego opracowania. Kompletna wielobranżowa dokumentacja projektowa powinna być gotowa w ciągu najbliższego roku, tak aby możliwe było rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w 2023 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony