Partnerzy serwisu:

Świętochłowice: Torowisko w ul. Łagiewnickiej zostanie przebudowane. Będą dwa tory

Witold Urbanowicz 10.03.2021

Świętochłowice: Torowisko w ul. Łagiewnickiej zostanie przebudowane. Będą dwa tory
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie, wraz z miastem Świętochłowice, ogłosiły przetarg na przebudowę ok. 2-kilometrowego odcinka ul. Łagiewnickiej wraz z infrastrukturą tramwajową. Jednotorowa linia zostanie zastąpiona dwoma torami. Prace potrwają 15 miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną w Świętochłowicach w ciągu ulicy Łagiewnickiej od ul. Barlickiego do granicy z Bytomiem, obejmująca przebudowę ok. 2500 m jednotorowej linii tramwajowej. Po przebudowie linia będzie dwutorowa na odcinku od Jaśminowej do przystanku Łagiewniki Targowisko.


mat. TŚ

Zakres prac przewiduje wykonanie nowego torowiska dwutorowego na odcinku od skrzyżowania ul. Łagiewnickiej z ul. Górną do skrzyżowania z ul. Sportową wbudowanego w jezdnię w technologii prefabrykowanych płyt żelbetowych oraz wykonanie nowego torowiska dwutorowego wydzielonego na odcinku od skrzyżowania ul. Łagiewnickiej z ul. Barlickiego do skrzyżowania z ul. Górną i od skrzyżowania z ul. Sportową do granicy z Bytomiem w technologii podsypkowej. Przystanek Chropaczów Lampego otrzyma formę przystanku wiedeńskiego. Na wysokości ul. Wiechaczka powstanie nowy przystanek.


Układ rozjazdów na granicy Świętochłowic i Bytomia, mat. TŚ

Część miejska projektu przewiduje przebudowie układu komunikacyjnego w ciągu ul. Łagiewnickiej wraz z odwodnieniem, oświetleniem i organizacją ruchu oraz wszystkimi wlotami. Dawny wiadukt drogowy w ciągu Łagiewnickiej zostanie rozebrany.

Termin składania ofert mija 14 kwietnia. O wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na wykonanie prac przeznaczono 15 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony