Partnerzy serwisu:

Świerklaniec z kolejnymi autobusami Volvo

Witold Urbanowicz 23.08.2017

Świerklaniec z kolejnymi autobusami Volvo
fot. PKM Świerklaniec
PKM w Świerklańcu rozstrzygnęło przetarg na dostawy dwóch pojazdów hybrydowych. Wybrano jedyną w przetargu ofertę firmy Volvo, która mieściła się w kosztorysie zamawiającego.
Przedmiotem zamówienia są dwa autobusy o długości 8,5–10,7 metra, czyli zakres wielkości pojazdu został określony dość szeroko. Autobusy muszą pomieścić minimum 60 pasażerów i 25 proc. z nich na miejscach siedzących. W dodatku dwa miejsca muszą być przeznaczone specjalnie dla pasażerów niepełnosprawnych, być dostępne bez przeszkód, z niskiej podłogi. Zamawiający dopuszcza dwoje drzwi dwuskrzydłowych w układzie 2–2–0 lub troje drzwi w układzie 1–2–2.

Autobusy muszą być napędzane zespołem składającym się z silnika spalinowego wysokoprężnego i silnika lub silników elektrycznych w systemie równoległym lub szeregowym. Powinny pracować wspólnie lub niezależnie od siebie. Układ ten musi odzyskiwać energię podczas hamowania i magazynować ją w celu wykorzystania podczas dalszej jazdy. Do magazynowania mogą służyć bateria akumulatorów, superkondensatorów lub inne.

Dzisiaj (23 sierpnia) rozstrzygnięto postępowanie. Wystartowała jedynie firma Volvo, oferując kwotę 3,329 mln zł, mieszcząc się w kosztorysie zamawiającego, który określono na kwotę 3,346 mln zł. W tej sytuacji wybrano właśnie ofertę Volvo. Autobusy miałyby zostać dostarczone w terminie do 150 dni od daty złożenia zamówienia przez zamawiającego.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony