Partnerzy serwisu:

Świdnica kupuje elektrobusy. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 03.12.2021

Świdnica kupuje elektrobusy. Ruszył przetarg
fot. WU
MPK Świdnica rozpisało przetarg na dostawy sześciu 12-metrowych elektrobusów. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca maja 2023 r. Zakup jest prowadzony dzięki środkom z programu Zielony Transport Publiczny.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu elektrobusów. Zamawiający wymaga w pełni niskopodłogowych pojazdów o długości 11,8-12,2 m, które pomieszczą min. 74 pasażerów, z czego co najmniej 28 na miejscach siedzących (wliczając kierowcę). Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2, otwierane do wewnątrz, z wejściem na wysokości do 350 mm. Pojazdy będą klimatyzowane. Przestrzeń pasażerska ogrzewana przez zoptymalizowaną pompę ciepła CO2. Wymagane są system MirrorEye i Mobileye Shield+ (pełniące funkcję lusterka wstecznego / eliminujące martwe pola), tablice informacyjne LED i LCD, kasowniki, zapowiedzi przystanków z funkcjonalnością syntezatora, system zliczania pasażerów, radioodtwarzacz z USB, monitoring.

Wymagane są silnik lub silniki o sumarycznej mocy co najmniej 160 kW. Dopuszcza się możliwość zastosowania osi elektrycznej ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o sumarycznej mocy ciągłej 120 kW, z możliwością chwilowego zwiększenia mocy łącznej do 240 kW. Zamawiający wymaga magazynów energii elektrycznej o pojemności min. 240 kWh z gwarantowanym zasięgiem 150 km. Ponadto MPK oczekuje wyposażenia autobusów w akumulatory pokładowe zasilające systemy pokładowe (kasowniki, tablice kierunkowe, kasę fiskalną, monitoring, itp.), doładowywane w czasie odzysku energii podczas hamowania i redukcji prędkości jazdy oraz przez panele/maty/okleiny fotowoltaiczne. Przewidziano ładowanie pojazdu za pomocą wtyczki (plug-in).

Termin składania ofert mija 17 stycznia. Startować mogą firmy, które w ostatnich trzech latach dostarczyły co najmniej sześć elektrobusów. O wyborze decydują cena (60%), parametry techniczne i eksploatacyjne (10%), zużycie energii (10%), warunki gwarancji (20%). Pod uwagę brane będą pojemność magazynów energii, liczba gniazd zasilania magazynu energii, certyfikat niepalności.

Wartość zamówienia szacowana jest na 13,8 mln zł netto. Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca maja 2023 r.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony