Partnerzy serwisu:

Suwałki zamawiają 15 gazowych autobusów miejskich

Jakub Dybalski 07.10.2019

Suwałki zamawiają 15 gazowych autobusów miejskich
fot. Radosław Drożdżewski, lic. CC BY-SA 3.0
Miasto Suwałki rozpisało przetarg na dostawę 15 autobusów miejskich różnych długości. Pojazdy mają być napędzane CNG, powinny trafić do Suwałk pod koniec przyszłego roku.
Zamówienie jest podzielone na części, w zależności od długości autobusów, które mają zostać kupione. Pierwsza część dotyczy trzech autobusów MIDI, druga to 11 autobusów standardowej długości, czyli MAXI, trzecia część to zakup jednego przegubowego autobusu (MEGA).

Autobusy MIDI mają mieć długość 9,5-10,9 m i mieścić 68 pasażerów, z czego 30 proc. na miejscach siedzących. Autobus powinien być całkowicie niskopodłogowy i posiadać dwoje (2+2) lub troje (2+2+2) drzwi. Autobusy MAXI mają mieścić minimum 85 pasażerów i również 30 proc. na miejscach siedzących, mają być całkowicie niskopodłogowe z trojgiem drzwi w układzie 2+2+2. Autobus MEGA ma z kolei przewozić minimum 140 pasażerów i również 30 proc. na miejscach siedzących. Powinien mieć troje drzwi w układzie 2+2+2.

W każdej z części zamówienia w Suwałkach przewidziano podobne kryteria. Cena ma stanowić 60 proc. punktów przy ocenie ofert. Pozostałe punkty będzie można dostać za: gwarancję całopojazdową (13 proc. pkt.), konstrukcję zderzaków i poszycia bocznego dolnego (10 proc. pkt), zużycie energii (10 proc. pkt.), sumę emisji tlenku azotu, cząstek stałych i węglowodorów (5 proc. pkt.) oraz za emisję CO2 (2 proc. pkt.).

Na oferty czekają w Suwałkach do 14 listopada. Zwycięzca przetargu będzie musiał dostarczyć autobusy w terminie od 15 listopada do 20 grudnia 2020 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony