Partnerzy serwisu:

Suwałki rozstrzygnęły przetarg na autobusy CNG

Witold Urbanowicz 12.02.2020

Suwałki rozstrzygnęły przetarg  na autobusy CNG
fot. Autosan
Miasto Suwałki rozstrzygnęło wszystkie części przetargu na dostawę 15 autobusów miejskich CNG różnych długości. Największą część, dotyczącą 11 autobusów maxi, zgarnął Autosan. Solaris ma dostarczyć z kolei jeden autobus przegubowy.
Zamówienie jest podzielone na części, w zależności od długości autobusów, które mają zostać kupione. Pierwsza część dotyczy trzech autobusów midi, druga to 11 autobusów standardowej długości, czyli maxi, trzecia część to zakup jednego przegubowego autobusu (mega).

Autobusy midi mają mieć długość 9,5-10,9 m i mieścić 68 pasażerów, z czego 30 proc. na miejscach siedzących. Autobus powinien być całkowicie niskopodłogowy i posiadać dwoje (2+2) lub troje (2+2+2) drzwi. Autobusy maxi mają mieścić minimum 85 pasażerów i również 30 proc. na miejscach siedzących, mają być całkowicie niskopodłogowe z trojgiem drzwi w układzie 2+2+2. Autobus mega ma z kolei przewozić minimum 140 pasażerów i również 30 proc. na miejscach siedzących. Powinien mieć troje drzwi w układzie 2+2+2.

Termin składania ofert minął przed miesiącem. Z powodu braku ofert unieważniona została część dotycząca pojazdów midi. Miasto zaakceptowało natomiast ofertę Solarisa na dostawę pojazdu mega za kwotę 1,784 mln zł brutto. W części dotyczącej 11 autobusów klasy maxi wygrał z kolei Autosan, który złożył najniższą ofertę – na kwotę 14,369 mln zł, pokonując MAN-a i Solarisa. O wyborze decydowały cena (60%), gwarancja całopojazdowa (15%), konstrukcja zderzaków i poszycia bocznego dolnego (11%), zużycie energii (14%).
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony