Partnerzy serwisu:

Suwałki kupują kolejne autobusy gazowe. Do tego tablice informacyjne

Witold Urbanowicz 30.11.2020

Suwałki kupują kolejne autobusy gazowe. Do tego tablice informacyjne
fot. WU
Miasto Suwałki rozpisało przetarg na dostawy czterech autobusów midi zasilanych sprężonym gazem CNG, a także dostawę i uruchomienie czterech elektronicznych tablic informacyjnych. Na realizację zamówienia przeznaczono cztery miesiące.
Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy fabrycznie nowych pojazdów o długości 9,1-10,9 m, mogących pomieścić min. 71 pasażerów, w tym co najmniej 20 na miejscach siedzących. Pojazd ma być niskopodłogowy na całej długości. W autobusie powinny znaleźć się dwie lub trzy pary drzwi w układzie 2+2 lub 2+2+2. Silnik spalinowy zasilany CNG o mocy min. 150 kW ma być umieszczony z tyłu pojazdu. Wymagane są ogrzewanie wodne od systemu chłodzenia silnika, agregat grzewczy, klimatyzacja, gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, tablice informacji pasażerskiej LED i LCD, kasowniki, monitoring, system zliczania pasażerów.

Suwałki wymagają też czterech dwustronnych tablic siedmiowierszowych. Mają zostać zainstalowane na przystankach Nowomiejska/Świerkowa (01) – ul. Nowomiejska/Świerkowa w kierunku ul. Pułaskiego, Kowalskiego/Przedszkole (03) – ul. Kowalskiego/Przedszkole w kierunku ul. Pułaskiego, Kościuszki /Szkoła Podstawowa nr 2 (07) – ul. Kościuszki/Zespół Szkół Nr 8 w kierunku Wojska Polskiego, Dwernickiego/Plaza (01) – ul. Dwernickiego/CH Plaza w kierunku ul. Kościuszki.

Termin składania ofert mija 31 grudnia. Startować mogą firmy, które w ostatnich trzech larach dostarczyły w ramach jednej dostawy co najmniej dwa autobusy CNG. W części dot. autobusów o wyborze decydują cena (60%), zderzak przedni i tylny oraz boczne dolne poszycie zew. dzielone i skręcane (15%), okres gwarancji całopojazdowej (20%) i wielkość zużytej energii (5%). W części dot. tablic informacyjnych kryteria wyboru to cena (60%) i okres gwarancji i rękojmi (40%). Na realizację obu zamówień przeznaczono 120 dni.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony