Partnerzy serwisu:

Suchy Las kupuje cztery solarisy

Jakub Dybalski 31.03.2017

Suchy Las kupuje cztery solarisy
Suchy Lasfot. MOs810, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Solaris złożył jedyną ofertę w przetargu na cztery niskopodłogowe autobusy miejskie ogłoszonym przez ZKP Suchy Las. W tym tygodniu przewoźnik ją zaakceptował. Producent z Bolechowa zarobi 4 132 800 zł brutto.
Przetarg w Suchym lesie, to część większego projektu finansowanego z pieniędzy unijnych, który ma na celu poprawę dostępności transportu kolejowego na linii Poznań–Piła. W jego ramach budowane są węzły przesiadkowe i odnawiany tabor autobusowy.

ZKP Suchy Las zyska cztery niskopodłogowe Solarisy Urbino 12 z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 6. To ostatni dzwonek na wydawanie pieniędzy na takie pojazdy, bo Ministerstwo Rozwoju już zapowiedziało, że pozostałe do wydania środki unijne z obowiązującego budżetu chce przeznaczyć wyłącznie na pojazdy niskoemisyjne, czyli z napędem alternatywnym.

Solaris za swoje autobusy uzyskał ocenę 94,80 punktu na 100 możliwych. Zaproponował pojazdy z 12 miejscami dostępnymi z niskiej podłogi, wszystkie wymagane przez zamawiającego udogodnienia techniczne, a także trzyletnią gwarancję na cały autobus, ośmioletnią na zewnętrzne powłoki lakiernicze i dwunastoletnią na perforację nadwozia i konstrukcję nośną.

ZKP Suchy Las korzysta z 21 autobusów, którymi obsługuje siedem linii podmiejskich w gminie Suchy Las i łączących Suchy Las z Poznaniem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony