Partnerzy serwisu:

Stuttgart. Autobusy spłonęły w zajezdni

Artur Bogdanowicz 01.10.2021

Wczoraj wieczorem na terenie zajezdni Stuttgarter Straßenbahnen AG doszło do pożaru. Spłonęło 20 autobusów, a 6 osób zostało rannych. Jak na razie nie są znane przyczyny pożaru, a wstępne straty oszacowano na 10 milionów euro. W wyniku pożaru na pasażerów 16 linii autobusów czekają zmiany w kursowaniu pojazdów.
20 zniszczonych autobusów miejskich i sześć osób rannych, to bilans czwartkowego pożaru na terenie bazy zakładów miejskich Stuttgarter Straßenbahnen AG.

Poważnie uszkodzony został też dach jednej z hal, aktualnie sprawdzana jest statyka budynku. Według informacji zebranych przez dziennik Stuttgarter Zeitung z pożarem w dzielnicy Gaisburg walczyło ponad dwustu strażaków. Udało się go ugasić jeszcze przed północą.

W dniu dzisiejszym mieszkańcy Sztuttgartu muszą się liczyć z utrudnieniami na 16 miejskich liniach autobusowych. SSB chce jednak jak najszybciej wynająć pojazdy u innych przewoźników aby zapewnić pełną obsługę wszystkich linii.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru, nic nie wskazuje na umyślne podpalenie, badania potrwają zapewne kilka dni. Według jednej z roboczych hipotez przyczyną nieszczęścia może być zapalenie się jednego z elektrycznych lub hybrydowych autobusów. Według pierwszych szacunków straty przekraczają 10 mln euro.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony