Partnerzy serwisu:

Strzegom z ofertami na zakup autobusów

Witold Urbanowicz 12.04.2021

Strzegom z ofertami na zakup autobusów
fot. SOR
Gmina Strzegom rozpisała przetarg na zakup pięciu autobusów z podziałem na trzy części. Wpłynęły w sumie trzy oferty. Przetarg jest możliwy dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 
Przedmiotem przetargu jest dostawa pięciu autobusów. Zamówienie jest podzielone na trzy części. Pierwsza obejmuje dostawy dwóch autobusów podmiejskich z min. 45 miejscami siedzącymi i 10 stojącymi. Maksymalną długość określono na 13,5 m, dopuszczalny układ drzwi 1-2-0 lub 2-2-0, wymagany jest silnik o mocy min. 210 kW, pojazd ma być częściowo niskopodłogowy i umożliwiać wjazd osoby na wózku, wymagane są klimatyzacja, monitoring i system informacji pasażerskiej

Przedmiotem drugiej części są dostawy dwóch autobusów podmiejskich z min. 35 miejscami siedzącymi i 10 stojącymi. Maksymalną długość określono na 11 m, dopuszczalny układ drzwi 1-2-0 lub 2-2-0, wymagany jest silnik o mocy min. 180 kW, pojazd ma być częściowo niskopodłogowy i umożliwiać wjazd osoby na wózku, wymagane są klimatyzacja, monitoring i system informacji pasażerskiej.

Trzecia część zakłada dostawę jednego pojazdu miejskiego z min. 16 miejscami siedzącymi i 10 stojącymi. Maksymalną długość określono na 8 m, oczekiwane są dwie pary drzwi, z czego przynajmniej jedne dwuskrzydłowe, wymagany jest silnik o mocy min. 125 kW, pojazd ma być częściowo niskopodłogowy i umożliwiać wjazd osoby na wózku, wymagane są klimatyzacja, monitoring i system informacji pasażerskiej.

Minął właśnie termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. MMI Zbyszewo wyceniło część III na 643,3 tys. zł. ABP Bus&Coach wyceniło część I na 2,015 mln zł brutto, a część II na 1,924 mln zł brutto. SOR Libchavy wyceniło część I na 943,2 tys. zł brutto, a część II na 918,6 tys. zł brutto. W sumie zamawiający planuje przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 3,6 mln zł „z możliwością dołożenia środków finansowych.”.

W każdej części o wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja na pojazd (10%), gwarancja na perforację poszyć zewnętrznych oraz szkieletu podwozia i nadwozia (10%), gwarancja na powłoki lakiernicze (10%), parametry techniczne (10%). Na dostawy przeznaczono pięć miesięcy. Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego. Zamawiający zamierza powierzyć użytkowanie autobusów operatorowi publicznego transportu zbiorowego wyłonionemu w drodze zapytania ofertowego.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony