Partnerzy serwisu:

Strażacy i ratownicy medyczni z Polski pomagają Słowakom w walce z COVID-19. W tramwaju

Rafał Dybiński 25.01.2021

Strażacy i ratownicy medyczni z Polski pomagają Słowakom w walce z COVID-19. W tramwaju
fot. CSK MSWiA
Medycy z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA są już w Bratysławie i przeprowadzają testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.
Polska wysłała ok. 200-osobową grupę wsparcia w odpowiedzi na prośbę rządu Republiki Słowacji.

66 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 60 osób z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, a konkretnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i diagności laboratoryjni, pomagają w przeprowadzaniu testów na obecność wirusa COVID-19 wśród mieszkańców regionów przygranicznych i w stolicy kraju południowego sąsiada Polski.

– Trudno wyobrazić sobie czas cięższy niż czas pandemii, ale Polska, Słowacja, Czechy i Węgry, jako V4, współpracują na wielu polach. Solidarność to nie tylko pomoc i bieżące działania, ale też nasza najlepsza marka eksportowa – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki do członków misji przed wylotem z w Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie. Szef rządu przekazał również swoje podziękowania dla Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, doktora Artura Zaczyńskiego – zastępcy dyrektora ds. medycznych CSK MSWiA oraz wszystkich medyków, którzy na zasadzie wolontariatu zgłosili się do pomocy na Słowacji.

Odprawa z przygotowującymi się do wyjazdu strażakami odbyła się również na terenie Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Do stolicy Słowacji wyjechało w sumie 59 ratowników medycznych. W odprawie wziął udział wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz małopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport