Partnerzy serwisu:

Stary dworzec w Poznaniu oficjalnie otwarty dla ofiar wojny w Ukrainie

Jakub Rösler 06.04.2022

Stary dworzec w Poznaniu oficjalnie otwarty dla ofiar wojny w Ukrainie
fot. tt Wojewoda Wielkopolski
Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie starego dworca kolejowego w Poznaniu. Budynek będzie pełnił teraz funkcję poczekalni dla wolontariuszy oraz wszystkich potrzebujących, którzy przybywają do Poznania z powodu rosyjskiej agresji w Ukrainie.
Stary budynek dworca kolejowego w Poznaniu od wielu lat nie pełni już swojej pierwotnej roli. Poczekalnia i kasy zostały przeniesione do nowej hali dworcowej, zlokalizowanej w budynku galerii handlowej Avenida. W budynku dawnego dworca działał food hall, który został zamknięty kilka miesięcy temu. Pierwsze zapowiedzi o tym, iż budynek ma zostać przystosowany do pełnienia tymczasowej poczekalni dla osób uciekających przed rosyjską agresją pojawiły się prawie miesiąc temu.

14 marca informacje o nowych planach wobec dworca przekazał wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński. Od tego czasu trwały przygotowania i pozyskiwanie niezbędnych zgód po to, aby budynek mógł zostać wykorzystany z myślą o wolontariuszach i potrzebujących. Dzisiaj wreszcie się to udało i stary dworzec przyjmie pierwsze osoby.

– W budynku powstała strefa, w której osoby uciekające przed wojną z Ukrainy mogą odpocząć po podróży. Wyznaczone zostało także miejsce dla wolontariuszy, którzy będą mogli dzięki temu kontynuować działania w celu zapewnienia pomocy dla przybywających na dworzec obywateli Ukrainy – napisał na swoim twitterze wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński.

Warto dodać, iż otwarcie dworca miało nastąpić już wczoraj, o czym informowała poznańska Gazeta Wyborcza. Ostatecznie działanie to się nie powiodło, a na otwarcie trzeba było poczekać do dziś.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony