Partnerzy serwisu:

Startuje przebudowa linii tramwajowej w Mysłowicach. Linia 14 skrócona

Redakcja 30.07.2021

Startuje przebudowa linii tramwajowej w Mysłowicach. Linia 14 skrócona
fot. TŚ
Od soboty 31 lipca 2021 r. tramwaje linii nr 14 nie dojadą do Mysłowic. To efekt rozpoczynającej się modernizacji torowisk wzdłuż ulic Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców. Pasażerów wozić będą autobusy zastępcze.
Przebudowa ulic Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców to wspólne zadanie spółki Tramwaje Śląskie i Mysłowic. Obejmie nie tylko modernizację linii tramwajowej i jej rozbudowę do dwóch torów, lecz również przebudowę całej infrastruktury miejskiej. Generalnym wykonawcą robót jest konsorcjum firm NDI z Sopotu, które umowy z inwestorami podpisało 20 maja.

– Dość długo trwały przygotowania do rozpoczęcia prac, zwłaszcza przygotowanie i zatwierdzenie projektów tymczasowej organizacji ruchu, ze względu na ich skomplikowany charakter. Prace będą bowiem rzutować na ruch w całym śródmieściu Mysłowic, a także na przelotowej DK 79 i organizacja ruchu była tu elementem niezwykle ważnym. Ostatecznie wszystko zostało dograne i od 31 lipca pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu zostanie wdrożony, co spowoduje przede wszystkim wstrzymanie ruchu tramwajowego – podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Od soboty 31 lipca 2021 r. wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
  • tramwaje linii nr 14 będą kursować w skróconej relacji: Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe – Katowice Szopienice Pętla;
  • tramwaje linii nr 36 będą kursować wyłącznie w dni robocze w relacji: Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe – Katowice Zawodzie Zajezdnia;
  • zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 6 i 11;
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-14, kursująca w relacji: Katowice Szopienice Kościół – Mysłowice Poczta;
  • korekcie ulegną trasy przejazdu 7 linii autobusowych.Po wstrzymaniu ruchu tramwajowego generalny wykonawca przystąpi do prac, rozpoczynając od demontażu starej infrastruktury i prac w zakresie przebudowy instalacji podziemnych. Docelowo, po zakończeniu prac, cały ciąg ulic Bytomska, Starokościelna, Szymanowskiego i Powstańców zyska dwutorową linię tramwajową i nowoczesną infrastrukturę uliczną.

Wszystkie prace, zarówno w zakresie tramwajowym, jak w zakresie miejskim inwestycji konsorcjum firm NDI ma wykonać nie później niż do 30 września 2022 r. Zadanie warte 44,5 mln zł netto jest elementem realizowanego przez spółkę Tramwaje Śląskie projektu unijnego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony