Partnerzy serwisu:

Starachowice wprowadzają bezpłatną komunikację miejską

Jakub Rösler 30.03.2022

Starachowice wprowadzają bezpłatną komunikację miejską
fot. fb Marek Materek Prezydent Starachowic
Od 1 kwietnia mieszkańcy Starachowic będą podróżować komunikacją miejską bez opłat. Od tego dnia miasto wprowadza bezpłatne przejazdy dla wszystkich osób płacących podatki w Starachowicach. Prezydent Starachowic zapowiada też rychłe wprowadzenie do służby nowych, gazowych autobusów od Mana, które pojawią się na ulicach tego miasta już w kwietniu.
Starachowice dołączą do polskich miast, w których obowiązywać będzie bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców. O pomyśle pisaliśmy pod koniec stycznia tego roku, kiedy został on przedstawiony przez prezydenta Starachowic, Marka Materka. Miasto tłumaczyło wtedy chęć wprowadzenia bezpłatnych przejazdów szansą na ograniczenie ruchu samochodowego w mieście oraz zwiększeniem atrakcyjności transportu publicznego, co może przyciągnąć nowych użytkowników i użytkowniczki.

Rozwiązanie staje się faktem i będzie obowiązywać w mieście od 1 kwietnia bieżącego roku. Będzie dotyczyło wszystkich, którzy płacą podatki w Starachowicach. Jak powiedział prezydent Materek, miasto zarezerwowało na ten rok ponad 9 milionów złotych na rekompensatę za uruchamianie komunikacji miejskiej.

– Rosnące ceny gazu, prądu czy paliw są najlepszym momentem na to, żeby wprowadzić bezpłatną komunikację miejską dla osób płacących podatki w Starachowicach, a dzięki temu zachęcić wszystkich do wybierania transportu publicznego zamiast własnych samochodów – powiedział prezydent Starachowic, Marek Materek.

Włodarz podkreślił, że bezpłatna komunikacja miejska ma zachęcić wszystkie osoby do płacenia podatków w Starachowicach, ponieważ to dzięki temu miasto może pozwolić sobie na wprowadzenie bezpłatnych przejazdów.

Prezydent dodał także, że miasto będzie monitorować frekwencję na poszczególnych liniach komunikacyjnych, tak aby jeszcze lepiej dopasować siatkę połączeń do potrzeb mieszkańców Starachowic. Materek zapowiedział też, że już wkrótce do służby wejdzie 20 nowych, niskopodłogowych autobusów Man, które zostały wyprodukowane w Starachowicach. Będą napędzane gazem ziemnym. Pierwsze z nich mają pojawić się na ulicach za kilka dni, w pierwszych dniach kwietnia bieżącego roku.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony