Partnerzy serwisu:

Starachowice startują z budową centrum przesiadkowego

Przemysław Farsewicz 03.02.2022

Starachowice startują z budową centrum przesiadkowego
mat. UM Starachowice
Miasto rozpoczyna własną inwestycję związaną z uporządkowaniem otoczenia dworca zachodniego w Starachowicach Dolnych. Powstanie w tym miejscu centrum przesiadkowe z nowymi peronami autobusowymi i dwupoziomowym parkingiem. Wartość inwestycji to ponad 13 mln zł.
Główny zakres zamówienia obejmuje przebudowę placu dworca, budowę dróg dojazdowych do peronów autobusowych z minirondem i zwrotką, budowę peronów z wiatami, budowę drogi rowerowej z parkingiem dla rowerów, chodników oraz ciągu pieszo-jezdnego. Zaprojektowano obniżony krawężnik oraz płytki wskaźnikowe dla niewidomych w rejonie przejść dla pieszych. Przebudowę przejdzie dodatkowo ul. Nadrzeczna, która wzbogaci się o rondo na skrzyżowaniu z ul. Sportową. Korekcie zostanie poddane skrzyżowanie z ul. Sportową i Radomską.

Miasto poinformowało o rozpoczęciu inwestycji. Wykonawcy przekazany został plac budowy. Gromadzony jest sprzęt. Prace związane z kompleksową przebudową wykona dla miasta Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „KARTEL” z Jędrzejowa. Firma zrealizuje inwestycję za kwotę blisko 13,5 mln zł. Pozyskane dofinansowanie zewnętrzne na ten cel wynosi blisko 7 mln zł. Firma ma 12 miesięcy na realizację zadania.

Istotnym elementem zadania będzie także budowa parkingu dwupoziomowego. Obiekt o konstrukcji płytowo-słupowej w technologii żelbetowej zaplanowano na 1,5 tys. m kw. Konstrukcja będzie miała 3,25 metra wysokości. Zaplanowano 91 miejsc parkingowych. Zaprojektowano 4 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych w pobliżu wjazdu/wyjazdu z parkingu. Na parkingu zewnętrznym przy budynku dworca będą kolejne 2 miejsca dla niepełnosprawnych.

Nie zabraknie również miejsc postojowych typu kiss&ride oraz dla taksówek. Zaplanowano także przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci: elektroenergetycznej, oświetleniowej, telekomunikacyjnej, gazowej oraz budowę ogrodzenia od strony linii kolejowej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony