Partnerzy serwisu:

Starachowice budują centrum przesiadkowe

Przemysław Farsewicz 10.09.2021

arrow
arrow
Starachowice budują centrum przesiadkowe
mat. UM Starachowice
Starachowice budują centrum przesiadkowe
Starachowice budują centrum przesiadkowe
Starachowice budują centrum przesiadkowe
Gmina Starachowice rozpisała przetarg na uporządkowanie otoczenia dworca zachodniego. Powstanie w tym miejscu centrum przesiadkowe z nowymi peronami i dwupoziomowym parkingiem. Zadanie oszacowano na ponad 13 mln zł.
Główny zakres zamówienia obejmuje przebudowę placu dworca, budowę dróg dojazdowych do peronów autobusowych z minirondem i zwrotką, budowę peronów z wiatami, budowę drogi rowerowej z parkingiem dla rowerów, chodników oraz ciągu pieszo-jezdnego. Zaprojektowano obniżony krawężnik oraz płytki wskaźnikowe dla niewidomych w rejonie przejść dla pieszych. Przebudowę przejdzie dodatkowo ul. Nadrzeczna, która wzbogaci się o rondo na skrzyżowaniu z ul. Sportową. Korekcie zostanie poddane skrzyżowanie z ul. Sportową i Radomską.

Istotnym elementem zadania będzie także budowa parkingu dwupoziomowego. Obiekt o konstrukcji płytowo-słupowej w technologii żelbetowej zaplanowano na 1,5 tys. m kw. Konstrukcja będzie miała 3,25 metra wysokości. Zaplanowano 91 miejsc parkingowych. Zaprojektowano 4 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych w pobliżu wjazdu/wyjazdu z parkingu. Na parkingu zewnętrznym przy budynku dworca będą kolejne 2 miejsca dla niepełnosprawnych.

Nie zabraknie również miejsc postojowych typu kiss&ride oraz dla taksówek. Zaplanowano także przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci: elektroenergetycznej, oświetleniowej, telekomunikacyjnej, gazowej oraz budowę ogrodzenia od strony linii kolejowej.


mat. UM Starachowice

Całość zadania oszacowano na 13,25 mln zł. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację prac. Inwestycja realizowana jest w ramach Projektu p.n.: „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego”. Gmina otrzymała na to zadanie dofinansowanie unijne.

Składanie ofert określono do 30 września. Wybór wykonawcy odbędzie się po analizie kryteriów ceny (60 proc.), okresu gwarancji i rękojmi (20 proc.) oraz za proponowaną wysokość kary umownej z tytułu zwłoki w zakończeniu przedmiotu umowy (20 proc.).

Przypomnijmy, że podobną inwestycję gmina realizuje przy dworcu wschodnim, przy którym również powstaje centrum przesiadkowe. Roboty rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Przebudowa terenu kosztuje miasto 2,6 mln zł.


mat. UM Starachowice
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony