Partnerzy serwisu:

Stacje metra z ekranami informującymi o odjazdach komunikacji. Powstanie koncepcja

Witold Urbanowicz 23.07.2018

Stacje metra z ekranami informującymi o odjazdach komunikacji. Powstanie koncepcja
fot. WU
Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na koncepcję wyposażenia stacji I linii metra w ekrany informujące o odjazdach komunikacji naziemnej i pociągów. Dokument ma powstać w ciągu pięciu miesięcy.
ZTM Warszawa podpisał umowę z firmą ZBW Elektronika na opracowanie koncepcji wyposażenia stacji I linii metra w wyświetlacze informujące o najbliższych odjazdach komunikacji naziemnej w czasie rzeczywistym. Dodatkowo dla stacji Dworzec Gdański i stacji Centrum projektant ma przewidzieć możliwość wyświetlania odjazdów pociągów SKM i KM.

Firma będzie musiała zbadać potrzeby i oczekiwania pasażerów, a także skalę przesiadek na poszczególnych stacjach. Zadaniem wykonawcy będzie przeprowadzenie inwentaryzacji stanu istniejącego oraz koncepcji optymalnego usytuowania ekranów. Projektant będzie musiał określić też szacunkowe koszty realizacji inwestycji.

Wartość umowy to 351 tys. zł. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na opracowanie koncepcji. Zamówienie jest efektem realizacji projektów z budżetu obywatelskiego, w którym pojawiły się pomysły realizacji takich ekranów na stacjach Słodowiec i Ratusz.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony