Partnerzy serwisu:

Niektóre stacje II linii zmienią nazwy

Witold Urbanowicz 28.09.2018

Niektóre stacje II linii zmienią nazwy
mat. UM Warszawa
Komisja nazewnictwa w Radzie Miasta zatwierdziła wreszcie nazwy dla budowanych i planowanych stacji II linii metra. Nowe nazwy otrzymają trzy przystanki na Woli i Bródnie. Musi je jeszcze zatwierdzić w uchwale Rada Miasta, nie można więc – niestety – wykluczyć niespodzianek.
Jak napisała Gazeta Stołeczna, komisja nazewnictwa w Radzie Miasta zatwierdziła nazwy dla nowych stacji II linii metra. Ostatecznie dotychczasowe nazwy dla obecnie budowanych odcinków – na Wolę i Targówek – zostały utrzymane. Na Woli powstają więc stacje C6 Księcia Janusza, C7 Młynów i C8 Płocka. W kierunku Targówka – C16 Szwedzka, C17 Targówek i C18 Trocka. Odrzucona została propozycja Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, by te dwie ostatnie stacje nazywały się Targówek-Ossowskiego i Targówek-Trocka. Zwyciężył argument, że nazwy powinny być krótkie i mieszkańcy zdążyli się już do nich przyzwyczaić.

Bez zmian pozostają stacje na odcinku wschodnim-północnym, na które dzisiaj podpisano umowę. I tak w ciągu 36 miesięcy powstaną stacje C19 Zacisze, C20 Kondratowicza i C21 Bródno. Zmiany nastąpiły na odcinku zachodnim – zostaną wybudowane stacje C5 Ulrychów (wcześniej funkcjonująca pod roboczą nazwą Wola Park), C4 Bemowo (wcześniej – Powstańców Śląskich), C3 Lazurowa, C2 Chrzanów, C1 Karolin (wcześniej Połczyńska) i STP Karolin (wcześniej Mory).

To jeszcze nie są oficjalne nazwy. Musi je jeszcze zatwierdzić Rada Miasta. Aby jednak to się stało, wpierw muszą zostać zaopiniowane przez dzielnice, więc mało prawdopodobne, by głosowanie odbyło się jeszcze w tej kadencji samorządu. Przy centralnym odcinku II linii radni w ostatniej chwili dokonali zmian – C13 Powiśle zamieniło się w Centrum Nauki Kopernik, a do stacji C12 Nowy Świat dopisano Uniwersytet.

Jak dodaje Gazeta Stołeczna, Zespół Nazewnictwa Miejskiego zaopiniował propozycje ZTM-u związane z przystankami. I tak Obozowa i Majakowskiego zmieni się na PKP Koło, Ciołka i Jana Olbrachta na Metro Księcia Janusza, PKP Koło na PKP Młynów, PKP Kasprzaka i Osiedle Wolska na PKP Wola, Targówek i Pratulińska na Metro Trocka, Witebska na Metro Targówek, a Bieżuńska na Trocka. Negatywnie zaopiniowano zmianę pętli Młynów na Obozową i Syreny na PKP Metro Młynów. W zamian eksperci zespołu zaproponowali Pole Elekcyjne i Metro Młynów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony