Partnerzy serwisu:

Środa Śląska znowu na zakupach. Teraz bardzo krótkie autobusy spalinowe

Witold Urbanowicz 07.05.2018

Środa Śląska znowu na zakupach. Teraz bardzo krótkie autobusy spalinowe
fot. TP
Środa Śląska, która od stycznia ma własną komunikację miejską, obsługiwaną taborem elektrycznym, teraz zamawia kolejne pojazdy spalinowe. Przedmiotem nowego przetargu jest zakup pojazdów klasy mini o długości do 6 m.
Pod koniec stycznia na trasy w Środzie Śląskiej ruszyły pierwsze pojazdy niskoemisyjne, w większości elektryczne, dostarczone przez Ursusa i MMI. Pomysł władz gminy polega na tym, by tabor elektryczny obsługiwał samo miasto, a do połączeń z okolicznymi gminami wykorzystać autobusy spalinowe.

Już wcześniej Środa prowadziła przetarg na dostawę pięciu pojazdów o długości do 8 m, z 16 miejscami siedzącymi. Wystartowały dwie firmy. Truck Export-Import Wynajem zaproponował 2,45 mln zł i dostawy do 20 września. MMI ze Zbyszewa zaproponowało natomiast kwotę 2,39 mln zł i dostawy do 6 września. Podmiot ten zaoferował też lepsze okresy gwarancji napraw. Oferty się mieszczą w kosztorysie zamawiającego, który wynosi 2,5 mln zł.

Teraz miasto prowadzi przetarg na zakup dwóch nowych autobusów klasy mini o długości maks. 6 m, z napędem spalinowym. Zamawiający nie dopuszcza „składaków”, ani pojazdów typu SAM. Ponadto autobusy muszą być wyprodukowane co najmniej w 50% z części lub z podzespołów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorstw.

Termin składania ofert mija 15 czerwca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ostatnich trzech latach zrealizowały zamówienia polegające na dostawie łącznie co najmniej pięciu fabrycznie nowych pojazdów. O wyborze zadecydują cena (60%), termin wykonania dostawy (10%), czas zrealizowania naprawy gwarancyjnej układu napędowego (5%) i szkieletu nadwozia oraz szkieletu podwozia (5%), okres gwarancji układu napędowego (10%), a także szkieletu nadwozia i podwozia (10%). Pojazdy mają zostać dostarczone do 10 października 2018 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony