Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Wyremontują wiadukt tramwajowy na Narutowicza

Witold Urbanowicz 24.04.2019

Sosnowiec: Wyremontują wiadukt tramwajowy na Narutowicza
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie prowadzą przetarg na remont wiaduktu tramwajowego w ciągu Narutowicza w Sosnowcu nad ul. 3 Maja i trasą linii 15. Prace wymuszą dalsze skrócenie linii 24.
Przedmiotem przetargu jest remont 44,5-metrowego wiaduktu tramwajowego w ciągu ul. Narutowicza nad ul. 3 Maja i torowiskiem tramwajowym linii nr 15 w Sosnowcu. Celem prac jest naprawa uszkodzeń, zabezpieczenie przed dalszą degradacją, poprawa estetyki i funkcjonalności obiektu oraz jego otoczenia. Dokumentacja projektowa nie przewiduje wymiany torowiska.

Projektant stwierdził lokalne rysy oraz ubytki betonu oraz korozję zbrojenia. Na filarach i przyczółkach wiaduktu widać liczne zacieki wynikające z nieszczelności dylatacji. Ponadto występują zarysowania i korozja odsłoniętego zbrojenia. Zakres prac przewiduje wymianę dylatacji i jej przykryć, wymianę i konserwację łożysk, poprawę odwodnienia, iniekcję rys i pęknięć, uzupełnienie ubytków, a także zabezpieczenie antykorozyjne.

Termin składania ofert mija 6 maja. O wyborze zdecydują cena (95%) oraz gwarancja (5%). Prace remontowe będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu obiektu dla ruchu tramwajowego. Prace potrwają 21 tygodni, przy czym okres ze wstrzymanym ruchem będzie trwał co najmniej osiem tygodni. Wszystkie prace mają zostać wykonane do końca października 2019 r. – Chcemy, by na czas remontu wiaduktu linia obsługiwana była wagonami dwukierunkowymi, dojeżdżając niemal do miejsce robót, gdzie chcemy zabudować rozjazd. Mamy nadzieję, że uda się to zrealizować w ten sposób, by odcinek wyłączony z ruchu tramwajów był możliwie jak najkrótszy – informuje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Prace są finansowane ze środków własnych spółki – podobnie jak trwający remont torów na dalszym odcinku trasy na ul. Staszica. W tej chwili, w związku z pracami, tramwaje linii 24 dojeżdżają do przystanku Konstantynów Centrum Handlowe (pierwszy przystanek za wiaduktem). Tramwaje nie obsługują dwóch przystanków – Konstantynów Fabryczna i Konstantynów Okrzei.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony