Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Wybrano wykonawcę remontu torów na Małachowskiego

Witold Urbanowicz 24.08.2020

Sosnowiec: Wybrano wykonawcę remontu torów na Małachowskiego
fot. MJ
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę krótkiego odcinka sieci tramwajowej w Sosnowcu. O zamówienie ubiegają się trzy firmy. Pracami objęty zostanie ok. 400-metrowy odcinek torowiska w ciągu ul. Małachowskiego.
Przedmiotem przetargu Tramwajów Śląskich jest remont torowiska tramwajowego w ciągu ul. Małachowskiego od Mościckiego do 3 Maja. Prace obejmą ok. 400 mtp jednotorowej linii tramwajowej usytuowanej w jezdni jednokierunkowej.

W ramach prac założono wykonanie nowego torowiska w technologii bezpodsypkowej z prefabrykowanych płyt drogowo-torowych, przebrukowanie kostki betonowej, budowę nowego odwodnienia. W ramach przebudowy sieci trakcyjnej postawione zostaną nowe słupy trakcyjne (zdjęcie sieci z budynków). Powstanie nowy peron przystankowy po południowo-wschodniej stronie ul. Targowej, w miejscu zieleńca przed cofniętą kamienicą (zamiast przystanku przy 3 Maja).

Termin składania ofert minął 6 lipca. Wystartowały trzy firmy, ale wszystkie oferty przekraczały budżet zaplanowany na kwotę 5,261 mln zł brutto. Ostatecznie zamawiający zwiększył środki i w zeszłym tygodniu – 19 sierpnia – wskazał zwycięzcę. Postępowanie wygrała gliwicka firma Silesia Invest z ofertą na kwotę 7,626 mln zł i 84-miesięczną gwarancją. Na realizację prac przeznaczono 10 miesięcy od zawarcia umowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony