Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Tramwaje Śląskie wyremontują ulicę uszkodzoną w czasie remontu torów

Redakcja 18.12.2020

Sosnowiec: Tramwaje Śląskie wyremontują ulicę uszkodzoną w czasie remontu torów
fot. UM Sosnowiec
Tramwaje Śląskie wybrały firmę, której chcą zlecić kontynuację remontu ulicy Piłsudskiego w Sosnowcu. Prace – jak informuje magistrat – są konsekwencją uszkodzeń nawierzchni drogi, do którego doszło w czasie wymiany torowiska pomiędzy jezdniami.
W ubiegłym roku zakończył się wart 1,7 mln zł remont nitki prowadzącej od centrum Sosnowca w stronę Milowic. Teraz przyszedł czas na drugi etap, którego koszt szacowany był na 2,1 mln zł. Oferty wykonawców zaczynały się od 965 tys. zł, a kończyły na 1,8 mln zł. Najkorzystniejszą (965 tys. zł) złożyło Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic.

Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni drogi i krawężników na ok. 1,5 km odcinku jezdni od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego. – Tam, gdzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować. Na pewno będą utrudnienia w ruchu. Będziemy informować o nich przed rozpoczęciem prac – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Jeśli żadna z firm biorących udział w przetargu nie odwoła się od jego wyników to umowa z wykonawcą będzie mogła być podpisana w przyszłym tygodniu. Remont powinien zakończyć się po trzech miesiącach od podpisania umowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony