Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Tor-Krak wyremontuje torowisko na Mariackiej i Żeromskiego

Witold Urbanowicz 01.03.2018

Sosnowiec: Tor-Krak wyremontuje torowisko na Mariackiej i Żeromskiego
fot. ZTM Warszawa
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na remont torowiska tramwajowego w ciągu ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu. Wybrano ofertę złożoną przez firmę Tor-Krak. Prace mają być prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajów.
Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Tramwaje Śląskie jest przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i Żeromskiego na odcinku od ul. Przechodniej do skrzyżowania z ul. 3 Maja w Sosnowcu. W ramach przebudowy przewidziano również wymianę rozjazdów i budowę nowego oraz przebudowę istniejącego peronu przystankowego. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 1 660 m toru pojedynczego.

Na ulicy Mariackiej i Żeromskiego na całej szerokości nawierzchni jezdni ulicy zostanie wykonana nowa warstwa ścieralna. Ponadto na ul. Mariackiej pod jednym z torów, wydzielonych z jezdni, przewidziano torowisko zielone. Przewiduje się użycie następujących gatunków: rojnik pajęczynowaty oraz rozchodnik: biały, sześciorzędowy, lydyjski, mieszańcowy, ościsty, kwiecisty i kaukaski.

Termin składania ofert minął pod koniec stycznia. Wystartowały cztery podmioty. Wczoraj (28 lutego) Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły postępowanie. Wybrano propozycję krakowskiej firmy Tor-Krak, która złożyła najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 16,78 mln zł brutto.

Na realizację przeznaczono 12 miesięcy. Tramwaje Śląskie przewidują w trakcie realizacji robót możliwość równoległego prowadzenia prac trakcyjnych siłami własnymi spółki Tramwaje Śląskie. Spółka oczekuje, że roboty będą wykonywane przy utrzymaniu ruchu tramwajowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony