Partnerzy serwisu:

Sosnowiec przygotowuje się do przebudowy przestrzeni przed dworcem

Redakcja 06.12.2019

Sosnowiec przygotowuje się do przebudowy przestrzeni przed dworcem
mat. UM Sosnowiec
Sosnowiec czeka na oferty w przetargu na przebudowę placu przed dworcem kolejowym przy ul. 3 Maja. Efektem prac ma być powstanie reprezentacyjnej przestrzeni.
Sosnowiec, wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich w Katowicach, przeprowadził konkurs na koncepcji urbanistyczno-architektonicznej ścisłego centrum miasta. W sumie na konkurs wpłynęło 38 zgłoszeń. Przez pierwszy etap przebrnęły 23 firmy.

Obszar, którego dotyczył konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej, zlokalizowany jest w rejonie Dworca PKP Sosnowiec Główny i ul. 3 Maja. Granice terenu objętego opracowaniem wyznaczają między innymi: XIX-wieczny dworzec Sosnowiec Główny wraz z parkingiem, teren kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, liczne obiekty mieszkaniowe z funkcjami handlu i usług – w pierzejach ul. 3 Maja, Placu Stulecia i ul. Warszawskiej. Plac Stulecia i zamykająca go za ul. 3 Maja elewacja dworca stanowią zakończenie głównej osi handlowej miasta - ul. Modrzejowskiej.

W styczniu 2018 r. konkurs wygrało biuro projektowe AMAYA Architekci z Katowic. Nagrodą było zawarcie umowy o wartości 185 tys. zł na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Na tej podstawie miasto rozpisało przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zajmie się przebudową placu przed dworcem przy ul. 3 Maja wraz z infrastrukturą towarzyszącą (budynek usługowy parterowy, fontanna, witacze literowe, zadaszona stacja rowerów miejskich, wiata parkingowa, parking rowerowy, przebudowa zadaszeń zejść do pasażu podziemnego, układ komunikacyjny z miejscami kiss&ride).

W ramach prac nie przewidziano dojścia w poziomie terenu na drugą stronę ul. 3 Maja. Projekt obejmuje także budowę parkingu samochodowego na ok 50 miejsc za budynkiem „Sezam” przy ul. 3 Maja. Otwarcie ofert planowane jest na 8 grudnia, a termin realizacji to 10 miesięcy.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony