Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Przetarg na trasę tramwajową na Zagórze unieważniony

Witold Urbanowicz 17.07.2019

Sosnowiec: Przetarg na trasę tramwajową na Zagórze unieważniony
fot. MJ
Tramwaje Śląskie postanowiły nie dopłacać do jednej jedynej oferty w przetargu na budowę przedłużenia linii nr 15 na Zagórzu w Sosnowcu. Spółka zapowiada nowe postępowanie, licząc na bardziej atrakcyjne propozycje wykonawców.
Przedmiotem przetargu jest optymalizacja projektu, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji, a także budowa nowej linii tramwajowej w Sosnowcu w dzielnicy Zagórze. Trasa będzie przebiegać od istniejącej pętli linii 15, w tunelu pod ul. Braci Mieroszewskich, równolegle do Białostockiej, następnie wzdłuż al. Paderewskiego oraz ul. Marszałka Rydza-Śmigłego. Pętlę zaplanowano w rejonie ronda Jana Pawła II, na skrzyżowaniu Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

W postępowaniu pod koniec czerwca wpłynęła jedna oferta – od firmy NDI. Potencjalny wykonawca wycenił prace na 121,4 mln zł brutto. To więcej niż Tramwaje Śląskie, które przeznaczyły na ten cel 97,3 mln zł brutto.

Ostatecznie Tramwaje Śląskie postanowiły unieważnić postępowanie. Jak informuje w komunikacie zamawiający, spółka nie uzyskała zgód korporacyjnych na zwiększenie wskazanej kwoty do ceny złożonej oferty. Tramwaje Śląskie planują ogłosić nowe postępowanie, licząc na większe zainteresowanie potencjalnych wykonawców.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony