Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Przetarg na rozbudowę tramwaju na Zagórzu przesuwa się na 2018 r.

Witold Urbanowicz 06.10.2017

Sosnowiec: Przetarg na rozbudowę tramwaju na Zagórzu przesuwa się na 2018 r.
fot. Martyn Janduła
Tramwaje Śląskie przygotowują się do rozbudowy sieci. Jedną z inwestycji jest przedłużenie linii 15 kończącej obecnie na pętli Zagórze w Sosnowcu. Przetarg na realizację tego przedsięwzięcia na razie jednak przesunął się na przyszły rok.
Tramwaje Śląskie rozpoczęły realizację wielkiego projektu unijnego, skupiającego się przede wszystkim na modernizacji istniejącej infrastruktury. Przewidziano jednak też trzy nowe trasy tramwajowe. Jedną z nich jest przedłużenie linii 15 kończącej obecnie na pętli Zagórze.

Ok. 3-kilometrowa trasa będzie przebiegać przez nieużytki do al. Wolności, wzdłuż ul. Białostockiej, al. Paderewskiego i ul. Marszałka Rydza Śmigłego do skrzyżowania z ul. Braci Mieroszewskich (rondo Jana Pawła II), gdzie zaplanowano pętlę. Na całej trasie przewidziano sześć nowych przystanków. Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj.

Pierwotnie spółka zapowiadała ogłoszenie przetargu na budowę na trzeci kwartał mijającego roku, ale wiadomo już, że termin ten jest nierealny. – Aktualnie trwa procedura pozyskiwania uzgodnień przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę. Planowany termin ogłoszenia postępowania dla tego zadania to I kwartał 2018 roku – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony