Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Początek modernizacji torowiska w Pogoni

Redakcja 11.05.2018

Sosnowiec: Początek modernizacji torowiska w Pogoni
fot. MJ
Rozpoczyna się realizacja kolejnej inwestycji w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w miastach Metropolii. Od najbliższej soboty 12 maja 2018 r. rozpoczną się prace na ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu.
W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej od przystanku Pogoń Kościół na ul. Nowopogońskiej do rozjazdu torowego na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i 3 Maja w rejonie wiaduktu kolejowego. To około 1700 metrów toru pojedynczego. Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie jest krakowska firma TOR-KRAK, która ma zrealizować zadanie w terminie do marca 2019 r.

W miarę możliwości prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajowego po jednym torze. W tym celu konieczna jest zabudowa rozjazdów technologicznych, która prowadzona będzie w najbliższy weekend. W związku z tym, od godz. 6:20 w sobotę 12.05.2018 r. do godz. 22:00 w niedzielę 13.05.2018 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajów. Tramwaje linii nr 21 po stronie Będzina będą kursować w relacji: Będzin Cmentarz Komunalny (pętla Będzińska) – Dąbrowa Górnicza Huta Katowice. Ze względu na skierowanie linii 27 do Milowic tramwaje linii 21 na terenie Sosnowca nie będą kursować. Tramwaje linii nr 24 będą kursować w relacji: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Zagórze pętla, a tramwaje linii nr 27 będą kursować w realacji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla. Tramwaje linii nr 34 będą kursować w relacji: zajezdnia Będzin – Będzin Cmentarz Komunalny (pętla Będzińska). Na trasie Będzin Cmentarz Komunalny – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Ostrogórska zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-21.

Większość linii tramwajowych wróci na swoje trasy w niedzielę po godz. 22:00, jednak pasażerowie linii nr 27 i 26 będą musieli przyzwyczaić się do zmian na dłużej. – Linia nr 27 nadal będzie kierowana do Milowic i w związku z tym trasa linii nr 26 zostanie skrócona do Dworca PKP w Sosnowcu – zaznacza rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. Tym samym od poniedziałku 14.05.2018 r. do odwołania tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Dworzec PKP, ze zwiększoną częstotliwością, natomiast tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla. Zmieni się też rozkład jazdy tramwajów linii nr 24, a przystanek Pogoń Mariacka dla obu kierunków jazdy nie będzie obsługiwany.

Zadanie pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” jest elementem „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to ponad 13,5 mln zł netto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony