Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Drugi tor do Mysłowic. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 15.09.2021

Sosnowiec: Drugi tor do Mysłowic. Rusza przetarg
fot. EM
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na przebudowę torowiska wzdłuż ul. Wojska Polskiego od Andersa do wiaduktu nad ul. Orląt Lwowskich. Na sporym odcinku trasy, wykorzystywanej przez linię 26, łączącej Sosnowiec i Mysłowice, pojawi się drugi tor.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną od skrzyżowania z ul. Andersa do wiaduktu zlokalizowanego nad ul. Orląt Lwowskich – z wyłączeniem wiaduktu nad torami kolejowymi stacji Sosnowiec Dańdówka, którą przygotowuje miasto. Odcinek obejmuje przebudowę ok. 3,5 km torowiska będącego linią jednotorową z mijankami.

Na odcinku od skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Niwecką do przystanku Niwka Pawiak w rejonie skrzyżowania z ul. Jamesa Watta założono wykonanie torowiska dwutorowego, natomiast na odcinku od przystanku Niwka Pawiak do rejonu wiaduktu z ul. Orląt Lwowskich jednotorowego, z mijanką w okolicy przystanku Niwka Kościół. Na odcinku od wiaduktu tramwajowo-drogowego nad torami kolejowymi stacji Sosnowiec Dańdówka do skrzyżowania z ul. Gen. Andersa założono wykonanie torowiska dwutorowego. Przebudowane zostaną skrzyżowanie z linią kolejową CTL Maczki Bór oraz w niezbędnym zakresie układ drogowy.

Termin składania ofert mija 20 października. Cena (80%), gwarancja (10%) i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na realizację prac przeznaczono 12 miesięcy. inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Obecnie ruch na trasie między Sosnowcem a Mysłowicami pozostaje wstrzymany. Ma to związek z przebudową torowiska wzdłuż Andersa miedzy Dańdówką a rondem Ludwik.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony