Partnerzy serwisu:

Sosnowiec: Do końca wakacji remont torowiska na Staszica. Trójkąt torowy bez zmian

Witold Urbanowicz 25.04.2019

Sosnowiec: Do końca wakacji remont torowiska na Staszica. Trójkąt torowy bez zmian
fot. WU
Tramwaje Śląskie z własnych środków remontują blisko kilometrowy odcinek trasy tramwajowej na ul. Staszica do trójkąta torowego w rejonie skrzyżowania z ul. Okrzei. Tramwaje wrócą po wakacjach, choć okres ten może się wydłużyć w zależności od harmonogramu prac przy remoncie wiaduktu w ciągu ul. Narutowicza na wcześniejszym odcinku trasy linii 24.
Od marca trwają prace przy remoncie torowiska w ul. Staszica w Sosnowcu. Linia 24, obsługiwana taborem dwukierunkowym, została skrócona do przystanku Konstantynów Centrum Handlowe. Tramwaje nie obsługują teraz dwóch przystanków – Konstantynów Fabryczna i Konstantynów Okrzei.

Remont obejmuje 1200 m toru pojedynczego oraz cztery rozjazdy. – Zakres prac obejmuje wyłącznie torowisko, w tym: demontaż nakładki z asfaltobetonu, nawierzchni z kostki betonowej, szyn i rozjazdów, roboty ziemne, zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy tłuczniowej oraz budowę torowiska – wylicza Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Wyremontowany zostanie trójkąt torowy – jeden z nielicznych wykorzystywanych w ruchu liniowym w Polsce. Nie zmieni się układ torów na krańcu. Nie przewidziano też zmian związanych z zabezpieczeniem odcinka jednotorowego – nadal będzie się tutaj odbywał ruch mijankowy z sygnalizacją.

Prace w Konstantynowie realizuje firma Tor-Krak, a ich wartość to 6,86 mln zł. – Jest to zadanie własne finansowane z budżetu inwestycyjnego spółki Tramwaje Śląskie, bez zewnętrznego dofinansowania – podkreśla Zowada.

Inwestycja, zgodnie z umową, powinna potrwać do 31 sierpnia 2019 r. – Przywrócenie ruchu tramwajów nastąpi po zrealizowaniu tej inwestycji (ewentualnie po zakończeniu prac przy remoncie wiaduktu w ciągu ul. Narutowicza – te dwie inwestycje na siebie bezpośrednio wpływają) – wskazuje Andrzej Zowada. Obecnie trwa przetarg na prace przy wiadukcie. Zgodnie z warunkami ta inwestycja powinna potrwać do końca października 2019 r., przy czym okres wstrzymania ruchu tramwajowego określono na co najmniej osiem tygodni.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony