Partnerzy serwisu:

Solidarni z Ukrainą. MPK Wrocław wspiera swoich pracowników

Redakcja 25.02.2022

Solidarni z Ukrainą. MPK Wrocław wspiera swoich pracowników
fot. MPK Wrocław
Wśród osób zatrudnionych w MPK Wrocław jest 14 obywateli Ukrainy. Jednym z nich jest Witalij, kierowca związany z firmą już od ośmiu lat. Zarówno on, jak i jego rodacy, mogą liczyć na pomoc spółki.
Sytuacja, w jakiej znaleźli się Ukraińcy, jest dramatyczna. Problem ten dotyczy wszystkich obywateli naszego wschodniego sąsiada, również tych żyjących i pracujących w Polsce, którzy często mają w swojej ojczyźnie rodziny. Prezes MPK Krzysztof Balawejder podczas specjalnego spotkania zapewnił pochodzących z Ukrainy pracowników o wsparciu.

– Pracujący w naszej spółce obywatele Ukrainy mogą liczyć na moją pomoc. Zdaję sobie sprawę, w jak wielkim zagrożeniu znaleźli się ich bliscy, którzy pozostali w swojej ojczyźnie, dlatego chcę podjąć konkretne działania – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Członkom rodzin naszych pracowników, którzy zdecydują się na przyjazd z Ukrainy do Wrocławia, udzielimy pomocy w poszukiwaniu pracy, a także miejsca, gdzie będą mogli się zakwaterować – dodaje.

Prezes MPK oddelegował również jednego z pracowników spółki do koordynowania pomocy obywatelom Ukrainy pracującym u miejskiego przewoźnika. Ponadto mogą oni skorzystać  ze wsparcia psychologa oraz zostali poinformowani o pomocy, jaką może zaoferować im dział socjalny spółki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony