Partnerzy serwisu:

Solarisy jadą do Berlina

jd/inf. pras. 17.08.2018

Solarisy jadą do Berlina
Fot. Solaris
Berlińska spółka transportu publicznego BVG, zdecydowała się skorzystać z wieloletniego doświadczenia Solarisa w produkcji autobusów elektrycznych i zamówiła 15 bezemisyjnych pojazdów o długości 12 m. Do niemieckiej stolicy trafią one w 2019 roku. To efekt przetargu wygranego w czerwcu przez Solarisa i Mercedesa.
Zamówione przez BVG pojazdy to te same, które w 2017 roku zdobyły nagrodę „Bus of the Year” – Solaris Urbino 12 electric. W Berlinie od kilku lat jeździ już 5 sztuk autobusów elektrycznych Solarisa, natomiast dzięki nowemu zamówieniu dołączy do nich kolejnych 15 bezemisyjnych pojazdów z logo zielonego jamnika.

Autobusy bateryjne dla Berlina napędzane będą osiami ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi. Energia elektryczna magazynowana będzie w zestawie baterii typu Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh, a jej uzupełnianie odbywać się będzie poprzez gniazdo plug-in, tak jak dzieje się to standardowo w przypadku autobusów elektrycznych Solaris. W autobusach dla Berlina zamontowana będzie m.in. klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej. Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów będzie 10 podwójnych gniazd USB, które umożliwiają ładowanie urządzeń mobilnych w trakcie podróży. Pojazdy pomieszczą maksymalnie 65 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Osiem siedzeń dostępnych będzie z niskiej podłogi, ułatwiając zajęcie miejsca przez osoby z ograniczoną sprawnością ruchową.

W sumie po ulicach niemieckich miast jeździ już łącznie 27 autobusów elektrycznych marki Solaris, m.in. w: Brunszwiku, Hanowerze, Hamburgu, Frankfurcie czy w Dreźnie.

Zamówienie to efekt przetargu rozstrzygniętego w czerwcu. BVG zależało na dostawie 30 autobusów elektrycznych. Dostawy podzielono miedzy Solarisa i koncern Mercedesa. Na podobnej zasadzie kilka tygodni wcześniej rozstrzygnięto przetarg na elektrobusy w Hamburgu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony