Partnerzy serwisu:

Solaris z umową ramową z RATP w Paryżu

Redakcja 13.09.2021

Solaris z umową ramową z RATP w Paryżu
fot. Solaris
Operator transportu w Paryżu RATP ogłosił podpisanie umów ramowych na zakup 12-metrowych autobusów elektrycznych o maksymalnej wartości 825 mln euro. Umowy będą realizowane w ciągu 4 lat. Solaris jest jednym z pięciu potencjalnych dostawców, co pokazuje, że jego oferta zeroemisyjna odpowiada na potrzeby francuskich operatorów.
To nowy krok w programie BUS2025, który pokazuje, że RATP zamierza stać się aktywnym graczem w obszarze zrównoważonego transportu publicznego. Zaangażowanie przewoźnika docenia i wspiera Komisja Europejska. Unijna instytucja właśnie ogłosiła przyznanie RATP dotacji na przekształcenie floty autobusowej RATP w regionie Île-de-France w pojazdy zasilane elektrycznie i przez biogaz. Do tej pory program BUS2025 w 2020 i 2021 roku otrzymał od Komisji Europejskiej w sumie 50,7 mln euro.

Île-de-France Mobilités i RATP zawarły już kilka umów na zakup autobusów elektrycznych i gazowych. Solaris dostarczył operatorowi RATP 28 przegubowych autobusów CNG w latach 2019-2021 oraz dwa elektryczne midibusy w 2021 roku.

– Nowa umowa ramowa jest oznaką zaufania, jakim obdarzył nas klient RATP w kwestii wspierania go w zrównoważonym rozwoju. Jest to także dowód na to, że nasze autobusy spełniają wymagania przewoźnika, co jest naszym kluczowym priorytetem – mówi Olivier Michard, dyrektor generalny Solaris France. Solaris France już od kilkunastu lat ma ugruntowaną pozycję na tamtejszym rynku.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony