Partnerzy serwisu:

Solaris z umową na dwa autobusy dla Łomianek

Witold Urbanowicz 31.03.2020

Solaris z umową na dwa autobusy dla Łomianek
fot. BartekBD, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Komunikacja Miejska Łomianki zawarła umowę z Solarisem na dostawy dwóch autobusów 12-metrowych. Pojazdy mają przyjechać do podwarszawskiego miasta na jesieni.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch nowych autobusów miejskich o długości 11,8-12,2 m, posiadających trzy pary drzwi w układzie 2-2-2 oraz silnik diesla o mocy min. 190 kW spełniający normę Euro 6. Pojazdy mają pomieścić min. 90 podróżnych (przy normie 6,7 osoby na m2), w tym 24 na miejscach siedzących. Autobusy mają być niskopodłogowe, z wejściem na wysokości 340 mm.

Pojazdy mają być malowane w barwy warszawskiego ZTM-u. Wymagane są okna przesuwne. Przewidziano nawiewy, klimatyzację, ogrzewanie. W pojazdach znajdować się ma elektroniczna informacja pasażerska z tablicami LED i LCD oraz zapowiedziami głosowymi. Wyposażone obejmuje też system zliczania pasażerów, kasowniki, biletomaty, monitoring, system wyświetlania reklam.

Komunikacja Miejska Łomianki podpisała umowę z Solarisem 26 marca. Jej wartość to 2,55 mln zł brutto. Pojazdy mają przyjechać na jesieni. Komunikacja Miejska Łomianki obsługuje linie lokalne na terenie Łomianek oraz linie na zlecenie ZTM Warszawa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony