Partnerzy serwisu:

Solaris z nagrodą. Lider Elektromobilności z Bolechowa

jd/inf. pras. 21.11.2019

Solaris z nagrodą. Lider Elektromobilności z Bolechowa
Fot. Solaris
Podczas międzynarodowej konferencji Global e-Mobility Forum w Warszawie firma Solaris została wyróżniona nagrodą Lidera Elektromobilności za wkład w rozwój transportu bezemisyjnego w Polsce.
W środę 20 listopada, w przeddzień konferencji Global e-Mobility Forum, zostały wręczone nagrody za wkład w rozwój transportu bezemisyjnego. Firma Solaris, jako jeden z najważniejszych producentów autobusów elektrycznych w Europie, została uhonorowana nagrodą Lidera Elektromobilności za udział w transformacji komunikacji miejskiej w Polsce.

– Nagroda Lidera Elektromobilności to dla Solarisa niezwykle cenne wyróżnienie, ponieważ dotyczy obszaru naszej działalności, który jest dla naszej firmy najbardziej istotny – powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu firmy Solaris podczas uroczystej gali otwierającej konferencję.

– Ta realna zmiana autobusowego transportu publicznego, która dzieje się na naszych oczach i w której mamy swój znaczący udział, jest dla nas największą nagrodą. Ze swojej strony mogę obiecać, że z pewnością nie spoczniemy na laurach i będziemy wciąż rozwijać portfolio naszych bezemisyjnych autobusów. Nasz cel dziś jest jeden: ograniczenie emisji w transporcie miejskim. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie to cel całej Europy – dodał prezes Solarisa.

Solaris jest liderem rodzimego rynku autobusowego już od 16 lat, a dla wielu polskich miast jest głównym partnerem w procesie stopniowej wymiany pojazdów na bezemisyjne. Polska jest jednym z tych państw europejskich, które intensywnie rozwijają flotę elektrycznych autobusów miejskich. Udział firmy Solaris w transformacji polskiego transportu publicznego na elektryczny jest niemały – ponad 75% pojazdów bateryjnych, które wożą użytkowników komunikacji miejskiej w polskich miastach, to autobusy tej marki.

W ramach konferencji została zorganizowana strefa ekspozycyjna, gdzie wystawiono innowacyjne rozwiązania w zakresie elektromobilności. Firma Solaris zaprezentowała autobus elektryczny Solaris Urbino 12 electric, który jest jej flagowym produktem, uznanym za europejski „Autobus Roku 2017”. Pojazd jest wyposażony w baterie Solaris High Energy o pojemności ponad 200 kWh, które są ładowane poprzez pantograf, a także złącze plug-in. Na co dzień autobus wozi pasażerów warszawskich Miejskich Zakładów Autobusowych.

Warto wspomnieć, że MZA dokonało w 2019 roku jednego z największych zakupów autobusów elektrycznych w Europie – przetarg wygrała właśnie firma Solaris. Aż 130 przegubowych Urbino electric zostanie dostarczonych do Warszawy już w 2020 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony