Partnerzy serwisu:

Solaris sprzedał właśnie 50 autobusów do Szwecji

jd/inf. pras. 03.09.2019

Solaris sprzedał właśnie 50 autobusów do Szwecji
Fot. Solaris
Solaris podpisał z przewoźnikiem Vy Buss AB umowę na dostawę 50 bezemisyjnych i niskoemisyjnych autobusów. Szwedzki przewoźnik zdecydował się na 8 autobusów elektrycznych oraz 42 autobusy z napędem gazowym. Będą jeździły po Gävle i Hässleholm.
Prawie wszystkie zamówione autobusy (48 pojazdów) będą docelowo kursować w Gävle. Do tego szwedzkiego miasta położonego nad Zatoką Botnicką zostaną dostarczone 24 Solarisy Urbino 12 CNG, 16 przegubowych Solarisów Urbino 18 CNG oraz 8 Solarisów Urbino 12 z napędem elektrycznym. Dodatkowo, przewoźnik Vy Buss AB zamówił 2 Solarisy Urbino 12 napędzane gazem ziemnym, które trafią do miejscowości Hässleholm. Zgodnie z przyznanym zamówieniem, autobusy z napędem na gaz ziemny zostaną dostarczone w połowie 2020 r., zaś autobusy elektryczne – w pierwszym kwartale 2022 r.

- Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z firmą Solaris, która tak dobrze spełnia wymagania X-trafik oraz Vy Buss AB. Otrzymujemy zarówno pojazdy, jak i gotowe rozwiązania, choćby dziesięcioletnie wsparcie techniczne. Oznacza to, że – dzięki współpracy z Solarisem - mamy najlepsze warunki do zapewnienia wysokiego zadowolenia naszych klientów i zwiększenia udziału transportu publicznego w naszej współpracy z Gävle - powiedział Andreas Ehrenborg, dyrektor techniczny w Vy Buss AB.

Solarisy Urbino 12 electric wyposażone będą w baterie Solaris High Energy o pojemności 200 kWh. Zmagazynowana w nich energia napędzać będzie oś z zintegrowanymi silnikami elektrycznymi, zapewniając całkowicie bezemisyjną jazdę w miejscu ich użytkowania. Na pokładzie autobusów znajdzie się 28 miejsc siedzących oraz dodatkowo 2 siedzenia składane.

Autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym spełniają rygorystyczne europejskie normy emisji spalin Euro 6. W Solarisach Urbino 12 CNG do dyspozycji pasażerów będzie 31 miejsc siedzących, zaś w tych 18-metrowych - 45 miejsc siedzących (w tym 4 siedzenia składane).

Współpraca firmy Solaris ze szwedzkimi przewoźnikami sięga 2003 r. Od tego czasu Solaris dostarczył do klientów w Szwecji ponad 600 pojazdów, z czego znakomita większość to pojazdy z napędami nisko- i zeroemisyjnymi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony