Partnerzy serwisu:

Solaris rządzi w Ostrawie. Kolejna umowa na autobusy gazowe

Witold Urbanowicz 17.06.2020

Solaris rządzi w Ostrawie. Kolejna umowa na autobusy gazowe
fot. DPO
Przedsiębiorstwo komunikacyjne DPO w Ostrawie zawarło kolejną umowę z Solarisem – tym razem na dostawę 24 autobusów solowych na CNG. To kolejny kontrakt producenta w tym roku w Ostrawie. Pojazdy zostaną dostarczone w maju przyszłego roku.
Przedsiębiorstwo DPO Ostrava rozstrzygnęło postępowanie na dostawy 24 autobusów o długości 12 metrów, zasilanych gazem ziemnym i w ostatnich dniach zawarło umowę z Solarisem. Koszt dostaw pojazdów to 169,7 mln koron netto, a wartość obsługi w czasie pięcioletniej gwarancji sięga kwoty 289,8 tys. koron. O wyborze zdecydowały cena (70%) oraz koszty obsługi (30%). Solaris pokonał w przetargu droższą Scanię.

Pojazdy powinny być dostarczone w ciągu 11 miesięcy. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 11-12,5 m, mogących pomieścić min. 80 pasażerów, w tym min. 20 na miejscach siedzących.

To już kolejna umowa Solarisa w Ostrawie. W styczniu producent zdobył zamówienie na dostawy 37 autobusów przegubowych na CNG.

Jak przypomina serwis zdopravy, w tym roku DPO chce zakończyć regularną eksploatację pojazdów z silinkiem diesla. Podstawę floty autobusowej mają stanowić pojazdy na CNG. DPO część pojazdów spalinowych jednak zachowa jako rezerwę taborową.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony