Partnerzy serwisu:

Solaris i Man chcą dostarczyć przegubowe hybrydy dla MPK Poznań

Jakub Rösler 10.05.2022

Solaris i Man chcą dostarczyć przegubowe hybrydy dla MPK Poznań
fot. MPK Poznań
MPK Poznań prowadzi postępowanie dotyczące zakupu 18 autobusów przegubowych z prawem opcji na kolejne dwa pojazdy. Dzisiaj opublikowano informację z otwarcia ofert. W postępowaniu wystartowały tylko Solaris oraz Man.
MPK Poznań chce zakupić nowe autobusy hybrydowe. Poznański przewoźnik prowadzi w tym celu postępowanie na zakup 18 autobusów przegubowych z opcją na dostawę kolejnych dwóch jednostek. Więcej o zamówieniu pisaliśmy w tym miejscu.

Właśnie otwarto oferty w postępowaniu. Dostawami zainteresowane są dwie firmy, Solaris oraz Man. Pierwsza z nich chce wykonać zamówienie podstawowe za niecałe 36 milionów złotych brutto, natomiast Man wycenił tę część na niewiele ponad 41 milionów złotych. Opcja została wyceniona przez Solarisa na niespełna 3,983 miliona złotych, natomiast Man chce wykonać opcje za niewiele ponad 4,57 miliona złotych.

Budżet zamawiającego to lekko ponad 29 milionów złotych brutto za zamówienie podstawowe oraz 32,226 miliona złotych za zamówienie podstawowe wraz z opcją. Jak widać obie oferty znacząco przekraczają budżet zamawiającego, nie wiemy więc czy poznański przewoźnik zdecyduje się dopłacić, czy też będzie zmuszony unieważnić postępowanie.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony