Partnerzy serwisu:

Solaris dostarczy 8 elektrobusów do Szczecina

Magdalena Romanowska 12.08.2020

Solaris dostarczy 8 elektrobusów do Szczecina
fot. Solaris
Solaris za ponad 32 mln zł dostarczy 8 elektrycznych autobusów przegubowych. Miasto Szczecin rozstrzygnęło przetarg na zakup nowych pojazdów.
Jak informowaliśmy w lipcu, oferta Solarisa była jedyną, która wpłynęła w rozpisanym przez miasto Szczecin przetargu. Firma wyceniła dostawy na 32,344 mln zł brutto. To powyżej budżetu określone na kwotę 29,583 mln zł brutto. Miasto zdecydowało się jednak na przyznanie Solarisowi tej inwestycji.

Zakup objęty będzie dofinansowaniem w ramach projektu pn. „Zakup bezemisyjnego taboru autobusowego wraz z infrastrukturą” - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. Wysokość dofinansowania to 20, 404 mln zł.

W ramach zamówienia mają zostać zakupione fabrycznie nowe, niskopodłogowe, przegubowe autobusy zeroemisyjne o napędzie elektrycznym. Zgodnie ze specyfikacją dostarczone pojazdy powinny mieć m.in.: maksymalnie 18,1m długości; pojemność całkowitą na 120 osób; system odzyskiwania energii podczas hamowania i jazdy z góry i wykorzystania jej do doładowania magazynu energii; możliwość ładowania plug-in lub poprzez pantograf.

Oświetlenie kabiny pasażerskiej ma być wykonane w technologii LED, ponadto znajdą się w niej ładowarki USB oraz system informacji dla pasażerów. W ramach zamówienia, dostawca będzie musiał przeszkolić kierowców oraz techników odpowiedzialnych za naprawy i obsługę autobusów.

Termin wykonania zamówienia to maksymalnie do 392 dni od dnia zawarcia umowy. Zgodnie ze złożoną ofertą koszt zakupu 8 autobusów wyniesie 32,344 mln zł. Zużycie energii producent określił na „niższe bądź równe 1,40 kWh/km”.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony