Partnerzy serwisu:

Solaris chce sprzedać 30 autobusów do Katowic

Michał Szymajda 01.06.2016

Solaris chce sprzedać 30 autobusów do Katowic
Solaris nowej generacji na targach w Kortrijk od środkaFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Solaris jako jedyny przedstawił PKM Katowice ofertę w przetargu na 30 autobusów niskopodłogowych. Oferta mieści się w kosztorysie przewoźnika i trwa jej sprawdzanie pod względem formalnym.
Z pytań kierowanych do przewoźnika w związku z przetargiem wynika, że produkcją pojazdów dla śląskiego operatora byli zainteresowani także inni producenci. Pytano m.in. czy możliwa jest dostawa pojazdów ze stopniami wzdłużnymi po których dostać się można na ostatni rząd siedzeń (a więc z silnikiem leżącym, a nie w wieży) – takie pojazdy dostarcza w Polsce głównie MAN, a stroni od tego Solaris.

Ostatecznie jedyną ofertę w przetargu na 15 autobusów 18-metrowych przegubowych i 15 12-metrowych złożył Solaris. Nie znamy jeszcze kwoty, jakiej żąda za dostarczenie 30 pojazdów, ale wiemy, że mieści się ona w kosztorysie przewoźnika. Co istotne – PKM Katowice ma doświadczenie z użytkowaniem najnowszych produktów podpoznańskiej wytwórni, gdyż to właśnie Solaris dostarczył z końcem zeszłego roku 15 autobusów przegubowych i 5 krótszych 12-metrowych. Podobnie jak w tamtym przetargu, także w tym kryteria oceny oferty są podobne: cena stanowi w nim 70%, 30%. punktów będzie można uzyskać za rozbudowane kryteria techniczne. To, jakich autobusów oczekuje PKM Katowice opisaliśmy TUTAJ.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Plany transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony